Сучкоріз призначений для догляду за кронами дерев, для обрізання сучків та гілок. На перший погляд може здатися, що у виборі сучкорізу на https://plants-club.ua/uk-suchkoriz-felco-231 немає ніяких складнощів. Не лукавитимемо і скажемо, що це майже правда. Але якщо ви вирішили купити сучкоріз і раніше ним ніколи не користувалися, є кілька важливих моментів, які потрібно знати.
А ще варто сказати, що не завжди вам знадобиться цей інструмент. Якщо гілки потрібно підрізати лише в невеликих кількостях та, якщо є сходи, можна обійтися і без нього. Але якщо крони дерев або високих чагарників вимагають постійного догляду, без сучкоріза дійсно не обійтися. Адже не просто так вигадали цей садовий інструмент. А якщо роботи дійсно багато, то не сумнівайтеся, що ви ні на секунду не пошкодуєте, що витратили на нього гроші.
Види сучкорізів
Спочатку поговоримо про те, які види сучкорізів є. Насправді їх досить багато і відмінності між деякими дуже суттєві. Не тільки за їх конструктивними особливостями або характеристиками, але й за ціною, що для більшості споживачів найчастіше є найважливішим фактором.
Штанговий
В даному випадку використовується штанга, яка з'єднується з робочою частиною сучкорізу. Штанга може бути як цільною, так і збірною, що полегшує її транспортування та зберігання. Робочий механізм рухається мотузкою, за яку потрібно потягнути. Крім того, він може повертатися, що підвищує зручність роботи. Це найпростіший вид сучкорізу. При покупці рекомендуємо звернути увагу на наявність штанги: деякі виробники продають лише головку. В цілому, не найзручніший, але найпростіший вид сучкоріза, який також можна назвати безвідмовним – тут просто нема чому ламатися при поверненні.
Сучкоріз садовий
Працює від натискання важеля, після чого зусилля передається на робочу частину та гілка обрізається. Садовий сучкоріз буває різних типів, найбільш поширений варіант із двома важелями та двома рукоятками. Найчастіше цей тип призначений для обрізання сучків і гілок зовсім невеликої товщини і на невеликій висоті (цей інструмент важить більше, ніж інші типи), але є моделі, які справляються і з товстими гілками.
Телескопічний сучкоріз
Найзручніший у транспортуванні та зберіганні тип. Має дві телескопічні ручки, може бути як одноручним, так і дворучним (перший варіант зазвичай довший). Зручний ще й тим, що довжину ручок можна регулювати, а це значно підвищує зручність роботи. При роботі одну ручку потрібно тримати, а на другу натискати. Надійний та зручний тип.
Електричні та бензинові
Це вже зовсім інший принцип дії, де на кінці не леза, а пила, тобто гілки та сучки спилюються. Незалежно від типу приводу (електричний чи бензиновий), цей вид сучкорізів є найважчим.