Позбутися патологічної тяги до спиртного складно. Залежність розвивається на двох рівнях — психологічному та фізичному. Вже на першій стадії хворому складно відмовитись від випивки самостійно.

Де пройти лікування алкоголізму?

Реабілітаційний центр слід обирати ретельно. Важливо знайти клініку, лікарі якої нададуть комплексне лікування та підтримку хворому. Якщо вирішили проводити  лікування алкоголізму у Львові, зверніть увагу на Міжнародну антинаркотичну асоціацію. У клініці можна пройти фізичну терапію та психологічну реабілітацію. У штаті працюють фахівці високої кваліфікації зі значним досвідом. Вони використовують передові методики та допомагають повернутися до нормального життя пацієнтам на різній стадії залежності.

Як змінюється організм під впливом алкоголю?

Етанол діє на опіоїдні рецептори, центральну нервову систему. У хворого порушується вироблення "гормонів щастя", послаблюється інстинкт самозбереження. Поступово формується міцний нейронний зв'язок "алкоголь—задоволення". Якщо затягнути із лікуванням, відбувається деградація особи.

Негативно відбивається спиртне на стані внутрішніх органів. Страждають печінка, нирки, підшлункова залоза, ШКТ, серцево-судинна система. Загострюються наявні захворювання та розвиваються нові хронічні недуги. Тривалі запої цілком можуть призвести до смерті.

Коли звертатись до реабілітаційного центру?

Лікування проводиться різних стадіях. Проте рекомендується звертатися до клініки вже на початковому етапі. Чим раніше ви скористаєтеся професійною допомогою, тим простішим та ефективнішим буде лікування.

Можна звернутися до клініки навіть на "нульовій стадії", що передбачає зловживання алкоголем без розвитку залежності. Фахівці можуть запропонувати сеанси психотерапії, кодування.

Розпізнати першу стадію складно — залежність починається майже безсимптомно. Збільшуються порції алкоголю та частота його вживання. Людину надихає перспектива випити та засмучує скасування цієї події.

На другій стадії залежність стає очевиднішою. Пацієнт може йти у нетривалі запої, йому важко відмовитися від випивки навіть перед важливою подією.Швидно настає сп'яніння.  Лікування дається складніше.

На третій стадії запої стають тривалими, помітні зміни у зовнішньому вигляді хворого.

Самостійно перервати запій не можна — може розвинутись абстинентний синдром, що загрожує серйозними психічними порушеннями і небезпечно для життя. Обов'язково звертайтеся для цього до клініки. Лікарі проведуть деізнтоксикацію.