Зимова пора ідеально підходить для теплих подорожей Україною. Візит до термальних курортів може стати чудовою можливістю для відпочинку взимку. Які місця варто відвідати та які термальні басейни найкращі – у статті.
В Україні є багато курортів, на яких можна не тільки відпочити, але і добряче розслабитися після стресових свят. Про найкращі з них розповідає 24 канал в рубриці українських новин, у своєму матеріалі.
Найбільше місць з термальними водами розташовано у Закарпатській області. Саме там можна помилуватися на гори та приємно провести час у гарячих басейнах.
Найкращі курорти України з термальними водами
Відпочинок у Береговому
Закарпатське селище відоме не тільки своєю архітектурою, але і термальними джерелами. Води Берегового мають хімічний склад, дуже схожий на термальні басейни Ісландії, Угорщини та Нової Зеландії.
На території селища є 2 місця, де можна оздоровитися термальними водами:
- Оздоровчий комплекс «Жайворонок»;
- Спортивна база «Закарпаття».
Басейни цих закладів відомі у всій країні та навіть за її межами.
«Жайворонок» використовує для своїх басейнів воду, яка добувається із свердловини глибиною 1200 метрів. Вона не обробляється та потрапляє до басейнів у первозданному вигляді – у ній зберігається безліч корисних мінералів.
Комплекс «Жайворонок» має 2 термальні джерела:
- У приміщенні,
- Просто неба.
Обидва басейни тримають температуру води від +25 до +45 градусів за Цельсієм. Окрім них комплекс пропонує відпочинок у джакузі з термальними водами, соляну кімнату, лазні, сауни, а також реабілітаційний та масажний кабінети.
Басейни в Косино
Перший термальний курорт, який пропонують відвідати туристам, – це комплекс у Косино. Цей оздоровчо-рекреаційний заклад справедливо вважають найпопулярнішим у Закарпатській області. Тут можна незабутньо провести час – як наодинці, так і з родиною або друзями.
На території курортного комплексу є 3 басейни з термальними водами:
- 2 для дорослих відвідувачів,
- 1 для дітей.
Вода у Косино тепліша за басейни Берегового – температура термальних вод коливається від +40 до +45 градусів за Цельсієм. Проводити часу у басейнах радять не більше ніж 20 хвилин на день – це зумовлено великою концентрацією різних хімічних елементів.
Гордість комплексу – найбільший у світі басейн з термальною водою. «Золотий кран здоров’я» має фонтани-джакузі заввишки 16 метрів. Окрім величезного басейну, курорт може похизуватися масажними кабінетами, кімнатами відпочинку та саунами різних видів.
«Теплі води» у Велятино
Цей популярний курорт, який також розташований у селі на Закарпатті, має унікальну воду, яка стала візитівкою Велятино. У «Теплих водах» термальні джерела містять хлорид натрію та бор із бромом, а до цього ще й підвищений вміст йоду. Через таку насиченість, як і в Косино, туристам рекомендують не сидіти у воді довше, ніж 20 хвилин на день. Вода видобувається зі свердловини глибиною в кілометр.
У «Теплих водах» є 7 лікувальних ванн та 3 термальні басейни просто неба з температурою +40 градусів. Окрім них у комплексі є бані, сауни, масажний кабінет, соляні кімнати та відомі лікувальні грязі.
Термальні джерела Нижнього Солотвино
На території села розташувався вишуканий санаторій «Деренівська купіль». Він має SPA-комплекс «Срібні Терми» - наполовину відкритий термальний басейн із водою «Закарпатська 2». Ця вода багата на кремній та бор і має натуральну температуру +45 градусів. Її видобувають на глибині 640 метрів та спеціально охолоджують до +34 градусів за Цельсієм.
Також на території санаторію є лазня, сауна, парна та крижаний фонтан. Окрім того, гості курорту можуть оздоровитися за допомогою питних мінеральних вод «Деренівська купіль».
Лумшорівські чани
Хоч село Лумшори – не курортне, та саме тут можна посидіти у великих мідних чанах з мінеральною гарячою водою. Незалежно від пори року чани тримають температуру, а відвідувачі можуть помилуватися краєвидами лісу та гірської річки.
Після гарячих чанів навіть можна пірнути у морозну воду річки Турички, яка протікає у кількох метрах від мідних чанів.