Механічним манометрам зазвичай приділяється менше уваги, ніж іншим компонентам системи, де тиск є технологічною величиною. Однак їх не слід ігнорувати, оскільки як локальні візуальні індикатори вони дуже допомагають при діагностиці напірних установок та дозволяють швидко виявити проблему в момент її виникнення. Сьогодні ми представляємо найпопулярніші манометри, в тому числі спеціальні моделі, і пропонуємо звернути увагу при їх виборі.

Манометри - як вибрати найкращий?

Історія механічних манометрів сягає часів промислової революції, коли з поширенням парових двигунів у промисловості та на транспорті почали відбуватися аварії, викликані перевищенням лімітів тиску пари - для захисту персоналу та користувачів їх оснащували в запобіжні клапани та манометри. Хоча сегмент цифрових манометрів поширюється, популярність аналогових манометрів не впала, в основному завдяки прогресу в матеріалах конструкції та технології виробництва, в т.ч. техніки зварювання або випробування на герметичність.

В результаті сучасні механічні манометри не відрізняються від інших приладів для вимірювання тиску з точки зору:

  • довговічності,
  • читабельності,
  • точності в менш вимогливих випадках,
  • та ціни.

В результаті індикатори цього типу входять до складу зварювальних агрегатів, компресорів, та гідроагрегатів. Вони також монтуються в установках опалення та охолодження, системах вентиляції та кондиціонування, медичного обладнання, трубопроводах рідких та газоподібних середовищ. Механічні манометри також використовуються в моніторингу насосів, фільтрів та в лабораторіях під час калібрування або випробувань на герметичність.

Як будується механічний манометр?

Популярною групою є пружинні механічні манометри. У їхньому випадку для визначення значення вимірюваної величини використовується залежність ступеня пружної деформації вимірювального елемента від тиску, який чинить на нього технологічне середовище.

Як стандарт, пружинні манометри виготовляються з циферблата зі шкалою, градуйованою в заданій одиниці тиску. Уздовж нього рухається стрілка, один кінець якої закріплений в центрі, а другий робить неповне коло (зазвичай початок і кінець шкали припадають на сьому і п’яту годину, хоча це залежить від діапазону, точності вимірювання та конкретного виконання). Рухомий наконечник стрілки манометра показує поточне значення тиску на шкалі, оскільки він з’єднаний з вимірювальним елементом, захованим за циферблатом.