Найпоширенішим видом обов'язкового страхування є страхування транспортних засобів. Страхування представляє собою відносини захисту майнових інтересів фізичних і юридичних при настанні певних обставин (страхових випадків) з допомогою фінансових фондів, формованих із сплачуваних ними страхових внесків (страхових премій).

Не можете отримати виплати страхового відшкодування при дтп і вам потрібна юридична допомога? У такому разі вам варто звернутися до компанії «Поліс-Груп»!

Формами страхування за ступенем обов'язковості є добровільне та обов'язкове, по об'єкту страхування – особисте та майнове.

Обов'язкове страхування - страхування, яке здійснюється з вимог закону. Тобто страхування має здійснюватись незалежно від того, хоче чи не хоче цього сам страхувальник.

Особливістю обов'язкового страхування є і те, що з більшості його видів страхування здійснюється на користь третіх осіб.

Найбільш поширеним видом обов'язкового страхування є страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів, яке спрямоване на захист осіб, які постраждали внаслідок впливу транспортного засобу, що є джерелом підвищеної небезпеки.

Невиконання вимоги держави про обов'язкове страхування відповідальності спричиняє негативні наслідки для порушника. За керування транспортним засобом без страхового полісу передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу. Крім того, порушник буде змушений відшкодовувати шкоду потерпілому в повному обсязі за рахунок власних коштів.

Страхуючи свою цивільно-правову відповідальність, власник транспортного засобу страхує ризик виникнення обов'язку щодо відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок впливу транспортного засобу. Іншими словами шкоду, заподіяну транспортним засобом, відшкодовує за винного страхова компанія.

Проте наявність договору страхування який завжди виключає відповідальність самого порушника шкоди. Законом про страхування відповідальності власників транспортних засобів передбачено межі відповідальності страховика. Крім того, Законом про страхування відповідальності власників транспортних засобів передбачено перелік підстав, за якими страховик, який здійснив страхову виплату, має право на зворотну вимогу до страхувальника (застрахованого) у межах сплаченої суми.

Аналіз цієї норми, показує, що законодавець передбачив можливість регресу тоді, коли дії чи бездіяльності страхувальника могли сприяти виникненню страхового випадку. Таким чином, страхувальник карається за неправомірну поведінку, що призвело до виникнення страхового випадку.