Серйозна руйнація зуба через карієс або внаслідок травми, інфекція, що вражає корінь - все це показання до видалення. Раніше втрата зуба розцінювалася як значна проблема. Через відсутній орган порушувався прикус, спостерігалися порушення дикції, страждали ясна.
Сьогодні ж стоматологи навчилися справлятися із проблемою. Відновити ряд дозволяє імплантація зубів - хірургічна операція, при якій у ясна вживлюється штифт/стрижень. Він імітує корінь. Зверху встановлюється коронка – візуально вона не відрізняється від справжнього зуба. Штучний орган також повністю виконує своє пряме призначення - допомагає пережовувати їжу.
Коли варто вдатися до імплантації зубів?
Призначити таке лікування може лікар після обстеження пацієнта. Зазвичай імплантувати зуб рекомендують у таких випадках:
- одиночні дефекти ряду - лікування дозволяє уникнути препарування здорових сусідніх зубів;
- відсутність останніх жувальних зубів - у такій ситуації складно встановити "мости", оскільки відсутній один опорний зуб;
- повна відсутність зубів - встановлюється кілька імплантів, на які ставляться незнімні протези;
- обмежені включені дефекти - у ряду відсутні підряд два-три зуби.
Показанням може стати непереносимість зубних протезів. У деяких пацієнтів виявляється алергія на акрилати - вони часто використовуються у якості основи.
Що потрібно знати про імплантацію?
Йдеться про хірургічну операцію, тому їй передує ретельна підготовка. Починається все з первинної консультації. Далі пацієнта направляють на КТ – потрібно зробити знімок щелепи для оцінки картини. Також призначаються аналізи та консультації у спеціалістів – список для кожного клієнта складається індивідуальний, виходячи зі стану його здоров'я.
Імплантація має абсолютні протипоказання. Її не проводять пацієнтам, у яких діагностовані захворювання крові або центральної нервової системи, злоякісні новоутворення, імунопатологічні стани, туберкульоз, цукровий діабет у некомпенсованій формі. Якщо протипоказань немає, починається підготовка до операції - можливо, знадобиться втручання терапевта, ортодонта.
Сама імплантація триває від 20 хвилин до 2-3 годин. За один раз можна встановити кілька штифтів. Термін реабілітації становить 2-6 місяців. Правильно підібраний і грамотно встановлений імплантат приживається без проблем-за умови, що пацієнт дотримується рекомендацій лікаря.