Будь-який онлайн-бізнес починається з домену, хостингу та програмного забезпечення. Швидкість завантаження сторінки впливає не тільки на присутність користувачів на сайті, а й на системи виставлення рахунків і, звичайно ж, на конверсію.

Створення інтернет-магазину є поширеним способом ведення бізнесу, тому вам потрібна правильна ідея та стратегія, щоб виділитися серед конкурентів. Поступово розвивається сегмент електронної комерції, на міжнародному ринку він зростає приблизно на 20% щорічно. Багато нових онлайн-бізнесів створюються з самого початку, але старі компанії також розвивають онлайн-комерцію.

Який домен вибрати?

Доменне ім'я це перша точка контакту між користувачем і інтернет-магазином. Тому найкраще вибрати те, яке безпосередньо асоціюється з діяльністю магазину, є унікальним і легким у вимові та написанні (також іншими мовами). Варто заздалегідь перевірити, чи зареєстрований даний домен у Патентному відомстві (як торгова марка). Якщо так, подумайте про інший.

Вибір хостинга для інтернет-магазину – на що звернути увагу?

Хостинг в Україні як послуга тісно пов’язаний із сервером. Рішення про вибір послуги залежить від кількох факторів:

  1. Розмір інтернет-магазину

  2. Параметри сервера, які пропонує хостинг-провайдер:

  • швидкість Інтернету - сайт магазину повинен швидко завантажуватися, щоб клієнт міг відразу прочитати пропозицію і без проблем здійснити покупку (якщо сторінка зависає, клієнт може не повернутися на неї або навіть не прочитати пропозицію);

  • ємність процесора та оперативної пам’яті – чим вона більше, тим краще продуктивність, швидка та ефективна робота магазину;

  • SSL - сертифікат SSL гарантує безпеку сайту;

  • масштабованість - можливість гнучко змінювати хостинг у міру зростання магазину та збільшення потреб (наприклад, коли з'являється більше продуктів);

  • безвідмовна робота;

  • власна IP-адреса - полегшує функціонування магазину, коли він розташований на спільному сервері;

  • хороша технічна підтримка та резервне копіювання.

Який хостинг для малої та великої електронної комерції?

Невеликий інтернет-магазин. У цьому випадку працюватиме спільний хостинг SSD, при якому сайт магазину ділиться ресурсами та обчислювальною потужністю сервера з іншими сторонами.

Великий інтернет-магазин. Якщо магазин має велику кількість товарів і постійно розвивається, найкращим буде VPS-сервер або виділений сервер.