Дотримання правил дорожнього руху – питання безпеки водія та інших учасників. На дорогах України, як і в інших країнах, діють численні закони пересування. Щоб автовласникам було найпростіше орієнтуватися, використовуються знаки різних категорій. Найчастіше зустрічаються заборонні та інформаційні. У чому різниця між ними?
Заборонні знаки дорожнього руху
Заборонні знаки дорожнього руху, вказують на певні заборони. Порушники ризикують отримати великий штраф або втратити можливість керування транспортним засобом. Заходи посилюються, якщо водій неодноразово ігнорує правила дорожнього руху. Заборонних знаків є кілька. Серед них знак «цегла», що найбільш запам'ятовується. Червоне коло з білою горизонтальною смужкою не дозволяє рухатися далі. Це означає, що дорогу далі перекрито. Попереду цілком можлива ймовірність аварійної ділянки, дорога одностороннього руху та інші перешкоди. Протиріччя заборони водій ризикує не тільки отримати покарання, а й потрапити в аварійну ситуацію.
Ще одним прикладом заборонних знаків виступає "Рух заборонено". Його встановлюють на окремих ділянках шляху, наприклад, при виконанні ремонтних робіт, огороджуванні територій промислових підприємств або житлових будинків.
Знаки заборони можуть також обмежувати рух для певних видів транспортних засобів, в конкретні години, для машин з причепами і мотоциклів з колясками. Є спеціальні позначення, що забороняють зупинку, висадку пасажирів, розгортання ТЗ, здійснення обгону і т. д.
Інформаційно-вказівні знаки
З назви очевидно, що такі знаки призначені для інформування водіїв і для вказівки дій. Завдяки їм учасники руху можуть дізнатися, де знаходяться наземні, підземні переходи, автомобільні парковки, тупики.
Функція деяких інформаційно-вказівних знаків полягає у фіксуванні швидкісних режимів. Вони не накладають обмежень. Відповідно, за їх порушення покарання менш відчутні.
Прикладами покажчиків даної групи виступають знаки:
-
однобічний рух;
-
виїзд на дорогу;
-
пересування по смугах.
Інформаційно-вказівні знаки встановлюються перед початком шляху з особливим режимом руху. Вони планомірні до тих пір, поки на узбіччі не з'явиться інший вказівник. Якщо знак визначає траєкторію руху, то на ньому буде позначена стрілка. В цьому випадку не можна проїжджати в іншу сторону.