Сьогодні важко сказати, яку форму повинен мати пам’ятник на могилі. Все ж не існує певних правил – лише рекомендації. Та існують нормативи щодо розташування надгробків і обелісків, а також їхніх розмірів. Про це краще спитати в адміністрації кладовища. Відповідно до цього можна замовити конструкцію, переглянувши у Львові каталог пам'ятників. Це зручно зробити онлайн – на сайті є багато варіантів, які полегшують вибір.

Зазвичай на могилу відводиться ділянка розміром 1,4x2,3 м. Тож надгробок і його елементи мають бути такими, щоб їх можна було встановити в межах відведеної території. Якщо плануєте замовити стелу чи обеліск, обмежте висоту конструкції до 2 м. Щодо огорожі, то її висота має бути до 40 см. Встановіть її так, щоб вона не обмежувала доступ до сусідніх могил. Спеціалісти компанії Спокій допоможуть визначитися з розміром і виглядом конструкції, а також якісно виготовить її в обговорені терміни.

Який матеріал вибрати для могильного пам’ятника?

Найчастіше його роблять із натурального каменю. Найпоширеніший вибір – гранітні надгробки. Це оптимальне рішення, адже конструкція довговічна, гарна та порівняно вигідна за ціною. Вироби з натурального каменю дуже стійкі до зовнішніх погодних умов, температурних перепадів і механічних впливів. Через це вони прослужать десятки років. Граніт має багато кольорів і відтінків, що значно розширює вибір.

Також можна вибрати пам’ятки й із іншого матеріалу. Компанія «Спокій» виготовляє надгробки за індивідуальними ескізами, які розробляються відповідно до побажань замовника. Також може враховуватися стать і вподобання людини, яка померла.

Які надгробки підійдуть і жінкам, і чоловікам?

Зазвичай це пам’ятки у вигляді скелі та різьблені конструкції.

  • На граніті можуть вирізатися різноманітні елементи. Наприклад, для колишніх лікарів часто замовляють чашу зі змією, для мисливців – зображення рушниці, для вчителів – книги.

  • Пам’ятники-скелі мають певну особливість: сторона позаду не обробляється, а залишається у своєму природному вигляді. Зазвичай на таких конструкціях є певні написи чи елементи, які вказують на захоплення чи професію людини. Також може бути інформація про його життя – все те, що родичі померлого вважають найважливішим. Найближчі зазвичай добре знають, як можна схарактеризувати важливу для них людину.

У яку пору ставити надгробок?

На думку фахівців, найкраще робити це навесні, коли вже тепло та сухо, влітку та до середини осені. Важливо, щоб:

  • на землі вже не лежав сніг. Ґрунт має достатньо утрамбуватися, щоби пам’ятник довго простояв і зберіг свій вигляд;

  • була сприятлива температура для проведення робіт (плюсова);

  • земля прогрілася, завдяки чому легше закласти фундамент – і це буде якісно та швидше;

  • монтажно-будівельні роботи могли виконуватися відповідно до всіх вимог.

Якщо дотриматися цих умов, надгробок можна якісно встановити навіть у стислі терміни. Компанія «Спокій» порадить, коли краще це робити, та допоможе з вибором пам’ятнику. Спеціалісти гарантуватимуть, що конструкція надійно стоятиме протягом багатьох років. Головне, встановлювати її за теплої та сухої погоди.