Локдаун став по-справжньому великою проблемою для бізнесу, зокрема мережевого. Тому виникла низка обов'язків, які необхідно проводити для того, щоб мінімізувати вплив зниження кількості клієнтів.

Як встояти на ногах під час карантину?

Для оптимізації стану варто:

1.     Оптимізувати грошові потоки. У період карантину або локдауну можливі масові проблеми. При цьому дуже важливо правильно прогнозувати і управляти грошовими потоками. Під час кризи дуже важливо проводити заходи щодо адаптації.

2.     Провести підвищення ефективності процесів. Наприклад, розробити чи переробити структуру управління, що дозволить спростити процедури управління. Тому важливо навести порядок і покращити всі інші показники. За необхідності можна скоротити зайві управляючі ланки, додати центри, які будуть відповідати за залучення нових і утримання старих клієнтів.

3.     Оптимізувати витрати та штати. Дуже важливо розподілити витрати на кілька груп, включаючи життєво важливі, другорядні та допоміжні. Якщо починаються серйозні проблеми, варто розпочати роботу саме з видалення частини витрат, які не мають важливих функцій. Аналогічно варто провести аналіз посад компанії щодо важливості. За критичних ситуацій, можливо, додатково доведеться скорочувати штат.

4.     Адаптація бізнесу під мінливий ринок. Вкрай важливо розуміти, що в сучасності можливі непередбачувані зміни ситуації на ринку, тому варто додатково проводити всі процедури, щоб підвищити ефективність. При роботі з торгівлею рекомендується створити справді унікальні рішення для проживання.

5.     Поліпшення системи залучення клієнтів. Щоб покращити всі показники, рекомендується залучати клієнтів усіма можливими способами. В іншому випадку можливе суттєве падіння прибутку і навіть перехід у мінус, що вплине на ефективність робочих процесів. Одним із найефективніших способів проведення даних дій буде саме робота в Інтернеті. Для бізнесу, який працює з продажем або наданням послуг, банальне розміщення власних товарів на різних майданчиках, у тому числі в соціальних мережах виявиться справді непоганою підмогою, щоб залучати клієнтів значно ефективніше.

Криза в першу чергу торкнеться тих компаній, які мають неефективне управління отримання ресурсів і маркетинг. Тому застосування методів оптимізації та менеджменту дозволить скористатися всіма новими можливостями, які обов'язково з'являться в період кризи.

Приклади відмінної реалізації

Прикладом прекрасної реалізації та оптимізації власного бізнесу в умовах кризи є Гірін Геннадій Наумович, який зміг не просто залишити показники прибутку та доходу, а й підвищити ефективність бізнесу. Геннадій Гірін - це власник мережі будівельно-господарських супермаркетів "33м2", магазинів "Строй-Ка", салону освітлення Лампочка, ТЦ "Меркурій" та салону побутової техніки "Techno House".

Мережа будівельних супермаркетів «33м2» навіть змогла зрости за кількістю продажів у період карантину.

Тому, незважаючи на кризові часи, не варто зневірятися. У кризові часи потрібно досягти 2-х цілей: скористатися всіма можливостями, що виникають, і при цьому постаратися не витрачати надлишок бюджету. Тільки так можна довести показники до докризових.