Кожна компанія, яка має плани відносно масштабування бізнесу, повинна подбати про власний сайт. Для чого він потрібен? По-перше, майбутнє за шопінгом в режимі онлайн. По-друге, це хороша можливість ідентифікувати себе серед конкурентів. Проте є одна важлива вимога: щоб сайт мав популярність серед реальних користувачів та покупців, необхідно створити домен, який би збігався з назвою фірми. Такий захід зменшує вірогідність сплутати вашу компанію з конкурентами.
Правильно підібране доменне ім’я може стане одним із символів популярності вашої компанії. Однак, домен не повинен бути надзвичайно складним або багатозначним, щоб не створилась проблема з його запам’ятовуванням. Якщо домен надскладний, то сайт компанії важко знайти на теренах мережі, а отже потенційних покупців буде менше.
Що таке доменне ім’я?
Домен – це ім’я або унікальна адреса сторінки, інтернет-магазину або навіть електронної скриньки. Головне слово в домені – це і є ключ, за допомогою якого виконується алгоритм пошуку в мережі. У складі домену можуть бути цифри, літери та деякі нелітерні знаки.
У випадку з підприємствами доменом може бути назва компанії, сфера виробництва або інші особливості, що ідентифікують саме її. Чим простіша назва веб-сайту, тим більше показник популярності серед потенційних покупців.
В мережі існує величезна кількість доменних імен, тому назва, яку ви обрали, може вже використовуватися іншим сайтом. Найцікавіші слова та сполучення літер, пов'язані з бізнесом, уже розібрані. Тому потрібно докласти зусиль та знайти слова, що роблять домен унікальними.
Цікаво також те, що інколи молоді стартапери спочатку аналізують домени та обирають майбутню назву\адресу, а лише потім запускають інформацію відносно продукта чи послуги в мережу інтернет. Звичайно, в такому разі пошук найкращого домена за співпраці декількох різнопрофільних спеціалістів.
Яким повинен бути домен?
Головне правило: домен повинен бути простим. Якщо ця умова виконується, то сайт буде користуватися популярністю. Домене ім’я повинно гарно сприйматися на слух, оскільки деколи назва сайту проскакує в усній розмові, а будь-які фонетичні зміни можуть створити труднощі в подальшому пошуку веб-сторінки.Існують декілька правил та рекомендацій, яких потрібно дотримуватися при написанні доменного імені сайту компанії:
- дотримання правил орфографії (навіть незначна помилка в одній літері може призвести до зниження активності на сайті);
- найкращий домен – одне просте слово;
- наявність знаків пунктуації ускладнює пошук сайту;
- занадто короткий домен також може створити проблеми через низьку інформативність;
- уникайте назв, оманливо схожих на бренди конкурентів, бо в такому випадку вас можуть звинуватити в плагіаті або кіберсквотингу;
- оптимальний розмір доменного іемені – 5-25 символів.
Часто трапляються випадки, коли написання домену без розділових знаків є неможливим. Але потрібно розуміти й той факт, що рівень відвідування сторінки може бути нижчий через фактичний пропуск символів користувачами під час пошуку в мережі.
Перед купівлею домену необхідно перевірити наявні розширення для вашого запиту відносно специфіки підприємства та особливостей функціонування на ринку. Найбільш популярним закінченням домену в Україні є .ua чи .com.ua.
Підсумуємо інформацію
Отже, підсумуємо ключові моменти: доменне ім’я повинне бути недовгим, легко запам’ятовуватися та створювати асоціативний зв'язок з тематикою вашого магазина чи виробництва. Перед покупкою домену необхідно ще раз проаналізувати цільову аудиторію, для якої створюється сайт, а отже потенційних покупців товарів та послуг. Надзвичайно важливо, щоб розширення домену допомагало ідентифікувати ваше підприємство та сферу діяльності серед конкурентів та загального масиву сайтів в мережі Інтернет.
Якщо в домені прописати .ua чи .com.ua, то алгоритм пошуку швидше буде приводити на вашу сторінку саме українських покупців. Якщо ви надаєте послуги лише в одному місті (наприклад, бюро ритуальних послуг), то доцільно прописувати це у домені (kiev.ua).
Створюючи стратегію сталого розвитку компанії, надзвичайно важливо прорахувати та розглянути варіанти реєстрації декількох доменів, що могли би забезпечити пул адрес порталу та захистити інформаційний продукт від зазіхань сторонніх осіб.