Власний плавзасіб дозволяє рибалці, мисливцю, любителю відпочинку на природі почуватися більш незалежно. Щоб спіймати найбільшу рибу, принести здобич додому або насолодитися пейзажами, можна вибрати один з двох видів човнів: плоскодонний або кільовий.

Кільовий човен ПВХ купити можна за посиланням https://lodka5.com.ua/ua/naduvnie-lodki/motornye-kilevye/. Ці моделі дають більшу швидкість пересування, можливість мандрувати на більш далекі відстані та маневреність на водних просторах, особливо під час вітру та хвиль.

Такі плавзасоби робляться з 5-шарового ПВХ-матеріалу з підвищеним рівнем стійкості та міцності. Незважаючи на якість матеріалу, за плоскодонними та кильовими надувними човнами ПВХ треба доглядати дбайливо та охайно. Правила догляду майже однакові для обох видів та залежать від сезону. Дамо кілька базових порад.

Догляд за моторним човном ПВХ під час літньої спеки

Жодні речі не бувають вічними. Але якщо не лінуватися і не забувати про прості правила, можна значно подовжити строк експлуатації. Як зберігати моторний човен ПВХ влітку, якого догляду він потребує? Якщо ви вперше купили цей товар в інтернеті чи в звичайному магазині для рибалок, рекомендуємо робити нотатки.

  • Навіть найміцніший матеріал довго не витримає, якщо плавзасіб волочити від машини до води по землі. Якщо по травичці — не так страшно. Але у грунті часто зустрічаються «привіти» від туристів у вигляді битого скла й консервних бляшанок. Тому, якщо маєте великий човен ПВХ кільовий під мотор та не можете його підняти самостійно, рекомендуємо купити транцеві колеса.
  • Кожного разу після використання човен треба мити. Робити це краще у воді: спочатку дно та борти всередині, потім — із зовнішнього боку. Адже луска, бруд, гачки та інші речі можуть мати абразивний ефект та пошкоджувати матеріал. Перед миттям варто витрусити бруд, перевернувши човна. А потім трохи приспутити повітря з балонів, почистити шви та місця згинів.
  • Є спеціальні засоби у спреях, вони допомагають захистити матеріал від сонячних променів і тертя об каміння. Рекомендуємо брати їх для літа, краще без силікону. Одразу після використання внутрішня поверхня човна буде слизькою, не підсковзніться.
  • За надувними човнами догляд важливо здійснювати й під час транспортування. Якщо везете на причепі, підстеліть під дно щось м’яке. А якщо в рюкзаку чи багажнику — слідкуйте, щоб поруч не було гострих предметів. Ймовірно, що під час доставки до місця використання вони пошкодять матеріал.
  • Після використання на воді краще дати човну постояти у тіні з приспущеними балонами. Можна накрити спеціальним тентом, поки матеріал просохне. Міцний полівінілхлорид, з якого роблять сучасні гребні та моторні човни, не боїться дощів і сонця. Та все одно з часом трохи від них псується.

Як правильно зберігати моторний човен ПВХ взимку

Після завершення навігаційного сезону варто визначитися, де зберігати моторний ПВХ човен, та підготувати його до «зимової сплячки». Щоб навесні плавзасіб порадував хорошим станом, необхідна правильна підготовка до зими та консервація на зимовий період. Потурбуйтесь про те, щоб ваш помічник через декілька місяців був готовим до нових подвигів.

  • Витрусіть із човна рештки їжі, риби тощо, які там накопичилися. Взимку вони можуть загнивати, приваблювати гризунів та комах.
  • Помийте човен зі спеціальними засобами або хоча б з рідким милом, протріть м’якою ганчіркою, дайте просохнути. Увагу приділіть складкам між днищем та бортами. Не можна використовувати жорсткі та абразивні засоби. Для миття можна застосувати шланг або відвезти човна на мийку.
  • Правильний догляд за надувний моторним човном передбачає, що перед зберіганням у гаражі його балони трохи приспускаються. Якщо місця не вистачає і треба покласти човна на антресолі, треба видалити все повітря з гермовідсіків. Можна за допомогою насосу.

Найоптимальніша температура для зберігання моторних ПВХ човнів взимку — плюсова, краще від +15°С. Оптимальним варіантом буде опалюваний гараж, там човна в напівспущеному стані можна підвісити під стелю. Сучасний полівінілхлорид не боїться мінусових температур, навіть при -5°С не постраждає. Але на морозі матеріал втрачає міцність і робиться крихким. Тому плавзасіб краще не чіпати в холоди, а дочекатися тепла.

Як правильно скласти надувний моторний човен ПВХ? Це важливо, якщо він буде зберігатися в чохлі на антресолі. Отже, випускаємо все повітря, виймаємо сидіння, стрінгери та настил. Притискуємо кінці спущених балонів до транця, борти загинаємо досередини. Далі скручуємо виріб від транця до носа й пакуємо в чохол. Потрібно декілька разів за зиму робити перепакування, щоб не утворювались заломи.