Донорство яйцеклітин - це процедура, при якій жінка, яка бажає стати матір'ю, використовує яйцеклітини жінки-донора. Яйцеклітини донора поєднуються зі сперматозоїдами партнера пацієнтки для отримання ембріонів. Таким чином, донорство яйцеклітин дає можливість пережити чудо народження нового життя жінкам, які не можуть стати матір'ю іншим шляхом.

На сайті громадської організації «Донори за Життя» ви зможете дізнатися все про донацію яйцеклітин!

Для того, щоб стати донором яйцеклітин, жінка повинна відповідати низці вимог:

  • Вік: Від 18 до 35 років.
  • Відсутність у роді важких спадкових захворювань та генетичних патологій.
  • Відсутність захворювань, що передаються статевим шляхом.
  • Відсутність проблем репродуктивної системи, хороше фізичне та психічне здоров'я.

Для участі у програмі донорства яйцеклітин жінки проходять повне клінічне та психологічне обстеження. Це дозволяє отримати докладну інформацію про стан здоров'я жінки, її фертильність та репродуктивний потенціал. Кожна жінка проходить повне гінекологічне обстеження, що дозволяє виключити можливість наявності кіст, міом, поліпів та інших патологій репродуктивної системи. Крім цього, проводиться хромосомний аналіз з метою унеможливлення передачі аномалій як майбутній дитині, так і жінці-реципієнту. Також проводяться аналізи, що підтверджують відсутність таких захворювань, як ВІЛ, гепатит, сифіліс, а також дозволяють визначити групу крові та резус-фактор потенційного донора.

Відповідно до Закону про допоміжні репродуктивні технології, донорство яйцеклітин є анонімним та добровільним актом. Однак дана інформація може частково розкриватися у разі, якщо це необхідно на користь проведення процедур (наприклад, група крові або вік донора).

Процедура

Жінці-донору яйцеклітин необхідно пройти курс стимуляції яєчників для отримання яйцеклітин. З іншого боку, жінці-реципієнту необхідно перед перенесенням ембріонів пройти процедуру підготовки ендометрію.

Медикаментозне лікування

Жінки-реципієнти проходять курс медикаментозного лікування для підготовки матки до імплантації ембріонів. Під час очікування яйцеклітин донорських реципієнти повинні залишатися на зв'язку зі своєю клінікою.

Як тільки клініці вдається знайти відповідного донора, який відповідає вимогам даного конкретного випадку, пацієнти негайно сповіщаються про це (з необхідним запасом часу для того, щоб провести процедуру запліднення яйцеклітин).