Для законного початку роботи підприємств усіх форм властності та підпорядкування, незалежно від виду діяльності потрібно відповідно оформити та зареєструвати в органах ДСНС пожежну декларацію. Даний дозвільний документ оформлюється згідно визначеної процедури та відповідної встановленої форми! Пожежна декларація повинна бути зареєстрована в електронній базі Пожежних декларацій! Повна правильна назва даного дозвільного документа - «Декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства пожежної безпеки».

Складається декларація пожежної безпеки відповідальними представниками субєкта господарювання або сторонніми професійними фахівцями в сфері пожежної безпеки.

Декларація МТБ вимогам законодавства пожежної безпеки являється обовязковим дозвільним документом в сфері пожежної та техногенної безпеки! Робота без вищезазначеного пожежного дозволу тягне за собою штрафні санкції та заходи реагування від контролюючих органів ДСНС!

Форма складання документа

Зазначений вище дозвільний документ має чітко визначену затверджену форму. Оформлення даного документа необхідно проводити відповідно до встановленого зразка, державною мовою.

Які відомості потрібно прописати в декларації?

  • Основні дані про об’єкт декларування;
  • Ступінь ризику якому відповідає підприємство що декларується;
  • Фактичні та юридичні адреса;
  • Стан утримання будівель, споруд, території та комунікаційних систем;
  • Дані щодо наявності та стану утримання протипожежних систем захисту;
  • Інформацію стосовно забезпечення первинними засобами пожежогасіння.
  • Коректність заповнення та достатність вказаних даних перевіряються відповідальними особами перед реєстрацію декларації. У разі виявлення невідповідності чи недостатності даних декларація повертається на доопрацювання.

Під час здійснення перевірок органами пожежного нагляду проводиться перевірка достовірності даних зазначених в документі. При виявлені порушень або недостовірних даних документ буде скасовано, а на керівника підприємства будуть накладені штрафні санкції. Відповідальність за своєчастність оформлення та достовірність даних несе керівник суб’єкта господарювання.

Субєкти господарювання які згідно встановлених законодавством критеріїв відносяться до високого ступеня ризику разом з декларацією на реєстрацію подають позитивний експертний звіт щодо стану пожежної безпеки! Право оформлювати дану експертизу мають право виключно ліцензовані організації, що мають ліцензію на даний вид робіт.

Санкції за відсутність декларації

За відповідність відповідно оформленої пожежної декларації органи ДСНС застосовують суворі заходи реагування! Це можуть бути, як накладення штрафів значного розміру, так і направлення матеріалів до господарчого суду з метою призупинки роботи підприємства.