Незалежно від того, як довго художник пише картини, його завжди буде хвилювати питання - які вибрати масляні художні фарби? Перш за все, це пов'язано з величезним вибором фарб в спеціалізованих магазинах. Щорічно провідні виробники пропонують великий вибір інструментів для живопису. Давайте розберемося, яким фарбам віддати перевагу.

Потрібна якісна фарба масляна? У такому разі вам варто завітати до інтернет-магазину artizo.com.ua!

Кілька слів про важливість грамотного вибору фарби

На перший погляд, здається, що всі масляні фарби однакові, адже розфасовані вони в туби, відповідно, підібрати товар потрібної якості і відтінку досить складно. Щоб все фарби не виглядали однаково, на упаковку наносять спеціальні позначення, за допомогою цього маркування можна визначити характеристики масла, не відкриваючи тюбик.

Два основних параметри вибору масляних фарб - світлостійкість і покриваність.

Світлостійкість маркують знаком «*» на вітчизняній продукції і знаком «+» на продукції європейських торгових марок. Правило просте - чим більше знаків, тим краще світлостійкість, відповідно, картина надовго збереже насиченість і соковитість квітів.

Фарбуючими складами з однією «*» майстра практично не користуються, оскільки термін їх служби мінімальний - на практиці виявляється - протягом року кольору вигорають. Оптимальне застосування подібних фарб - етюди.

Склади з двома «*» мають середню світлостійкістю. Ними виконують етюди, а також картини. Термін служби масла мінімум 25 років.

Масло з трьома «*» має відмінну стійкість до світла і ультрафіолету. Вважається, що полотно, написане подібними складами, будуть радувати насиченістю барв більше ста років.

Для білил використовується аналогічне маркування, воно позначає наступне: одна «*» - жовтіють швидко і значно, дві «*» - середньо жовтіючі, три «*» - залишаються білими і не жовтіють.

Також уважно вивчіть склад масла. Для виготовлення якісного, високохудожнього продукту використовують натуральні масла. Менш дорогі, студійні фарби виробляють з рафінованого льняного або полімеризованого масла.

Ще один важливий критерій вибору - назва відтінку, який використовується пігмент. Найчастіше якісні характеристики барвника позначаються: «імітація», «азо», «колір». На тубах європейських фарб використовується маркування «azo» або «hue», так позначають студійну фарбу, яка виробляється з аналогами барвників кобальтово-кадмиевой серії.