Магнітно-резонансна томографія у Львові та комп’ютерна томографія є двома діагностичними тестами завдяки яким лікар може побачити ураження на екрані комп’ютера. Обидва тести безболісні, і обидва вимагають використання спеціалізованого обладнання. МРТ та томографія часто асоціюються з виявленням новоутворень та неврологічних травм, але їх діагностичні можливості значно ширші.
Магнітно -резонансна томографія
Магнітно -резонансна томографія - один з найбільш точних методів виявлення захворювань нервової системи. Магнітно -резонансна томографія дуже чутлива при візуалізації м’яких тканин, таких як м’язи та зв’язки. Обстеження дозволяє отримати дуже детальні зображення органів і тканин в організмі без використання рентгенівських променів. Тут використовується сильне магнітне поле і радіохвилі. МРТ також полегшує діагностику новоутворень на ранніх стадіях. Тест також є ефективним інструментом для:
-
оцінки стану м’язової системи та скелета (наприклад, з точки зору травм),
-
діагностики захворювань хребта, нервової системи та мозку.
МРТ також використовується для діагностики хвороби Альцгеймера та розсіяного склерозу.
МРТ можна проводити з контрастом або без нього. Перший варіант застосовується до людей з підозрою на захворювання нервової системи (наприклад, хвороба Альцгеймера, пухлини мозку, інсульти), пухлини серця та легенів, захворювання судин, пухлини репродуктивних органів у жінок, передміхурової залози у чоловіків та суглобів та зв’язок травм. Найсучасніші пристрої дозволяють обстежити серце, простату, малий таз, черевну порожнину та печінку. Ще однією перевагою резонансу є той факт, що під час дослідження не використовується іонізуюче випромінювання. Тест також безпечний для дітей.
Металеві елементи як на тілі, так і в тілі пацієнта є протипоказанням до обстеження. Тому необхідно повідомити лікаря про ортопедичні елементи (гвинти, металопротези).
Комп'ютерна томографія
Комп’ютерна томографія (КТ) - це обстеження, яке використовує рентгенівські промені для отримання детальних знімків органів та кісток. Мета цього тесту - оцінити структуру органів та виявити потенційні аномалії. Прилад, який використовується для обстеження, називається томографом, а отримане зображення - томограмою. Обстеження проводиться тільки за бажанням лікаря, а зображення оцінює рентгенолог.
Комп’ютерна томографія є безболісною та короткочасною процедурою, залежно від того, який орган обстежується та чи проводиться обстеження з використанням контрастної речовини, вона може тривати від 10 до 30 хвилин.
Вагітність є абсолютним протипоказанням до комп'ютерної томографії. Протипоказаннями до застосування контрастної речовини є: гіперчутливість до іонних контрастних речовин, гостра та хронічна недостатність кровообігу, печінкова / ниркова недостатність, астма та емфізема, інсулінозалежний цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, глаукома, нелікований гіпотиреоз.