Кожна людина мріє про білосніжні здорові зуби, які не соромно показати, коли посміхаєшся. Але не у кожного з нас від природи зуби саме такі. До того ж, продукти, тютюн та червоне вино залишають на них свій негативний темний слід.

як часто можна робити відбілювання зубів

Повернути білизну емалі допоможе професійне відбілювання у стоматолога. Однак перед тим, як відвідати лікаря, варто дізнатися, як саме проводять цю процедуру, та як часто можна відбілювати зуби, щоб не завдати шкоди емалі.

Коли процедура відбілювання протипоказана?

Всім, хто зібрався повернути білизну усмішці, важливо знати, як часто потрібно вибілювати зуби. Не менш важливо розуміти, кому така процедура протипоказана. Проводити відбілювання не можна:

  • дітям у віці до 16 років;
  • в період виношування дитини та грудного вигодовування;
  • при алергічній реакції на будь-який з компонентів засобу для відбілювання;
  • при цукровому діабеті;
  • при злоякісних новоутвореннях;
  • при наявності коронок, мостів, вінирів.

Методи професійного відбілювання

Головна відмінність між професійним та домашнім відбілюванням – це термін отримання ефекту. У стоматології всього за 1-2 процедури можна домогтися ідеально білосніжної усмішки, коли вдома вдасться відбілити зуби лише на 1-2 тони за більш за більш тривалий час.

Сьогодні фахівці можуть запропонувати кілька ефективних методів, які допомагають відбілити зубну емаль:

  • Фотовідбілювання. Ця методика вважається однією з найбільш сприятливих, іноді її навіть проводять при наявності відколів і тріщин на емалі. Проте цей момент слід обговорити зі стоматологом. Спочатку доктор підготує ясна, щоб захистити їх від попадання активного компонента. Далі на емаль наноситься спеціальний гель, після чого за допомогою лампи на нього йде вплив. Світло активізує вивільнення кисню з гелю, а він своєю чергою прибирає темні плями. Вже після першої процедури помітний результат.
  • Відбілювання лазером. Цей метод вважається найдорожчим. Він за принципом дії схожий з фотовідбілюванням, але на зубну емаль впливає не світло, а лазерний промінь. Головний плюс цієї методики – жодної шкоди емалі та відсутність опіків м'яких тканин.
  • Хімічне відбілювання. Ця процедура також передбачає використання спеціального гелю, але для активізації реакції потрібен тільки час.

Методику в кожному окремому випадку підбирає фахівець.

Як часто потрібно робити відбілювання зубів?

Важливих показань до проведення процедури немає, вона виконується чисто з естетичних міркувань. Наприклад, люди, які страждають флюорозом, мають серйозні комплекси і просто мріють, як можна швидше позбутися від темного відтінку емалі і посміхнутися на повну, показуючи оточуючим свою білосніжну усмішку.

відбілювання зубів як часто робити

Якщо емаль повністю здорова, то проводити процедуру відбілювання можна не частіше 1 разу на 6 місяців. А ось для тих, у кого емаль відрізняється підвищеною чутливістю або сильно стоншена, процедура виконується не частіше 1 разу на рік. Коли ефекту відбілювання вдалося домогтися, після обов'язково потрібно зробити все, щоб продовжити його. Якщо забезпечити належний догляд за вибіленими зубами, то ефект можна подовжити до 7 років. Про те, як часто вибілювати зуби саме вам, розповість тільки фахівець після огляду.

Рекомендації щодо продовження ефекту відбілювання

Відтепер ви знаєте, як часто можна вибілювати зуби у стоматолога. Не менш важливо після цього правильно за ними доглядати, щоб зберегти ефект на максимально довгий термін. Після процедури стоматолог розповість, як правильно доглядати за зубами у вашому випадку та надасть індивідуальні рекомендації. Якщо ігнорувати їх, то вже через кілька тижнів після процедури на зубах знову почне з'являтися темний наліт. Ось загальні рекомендації, які забезпечать вам правильний догляд за зубами після відбілювання. Треба:

  • регулярно та якісно виконувати домашні гігієнічні процедури;
  • відмовитися від згубних звичок – особливо від куріння;
  • кілька днів після процедури не пити червоне вино, каву, чай та соки, а також газовані напої з барвниками (в подальшому постаратися обмежити їх вживання);
  • на перший час відмовитися від вживання продуктів, у складі яких присутні фарбувальні речовини – наприклад, кетчуп, соєвий соус тощо;
  • взяти за звичку регулярно відвідувати стоматолога, щоб слідкувати за станом ротової порожнини;
  • застосовувати засоби для догляду за зубами, які порекомендував лікар.

як часто потрібно вибілювати зуби у стоматолога

Майте на увазі, що довіряти проведення процедури відбілювання варто тільки професіоналам. Знайти таких можна в Інтернеті. У стоматології, яка турбується про свою репутацію, є офіційний сайт, де пацієнти залишають свої відгуки. Якщо сайту немає, то краще не ризикувати, довіряючи догляд за своїми зубами невідомому фахівцю.