Якщо хочете заощадити кошти, ви можете зробити воскову депіляцію в домашніх умовах і насолоджуватися гладкістю ніг до чотирьох тижнів. Воски для депіляції дешеві, і якщо ви використовуєте їх регулярно, відростання волосся буде слабкіше та менше.
Це один з найпопулярніших методів видалення волосся на ногах, під пахвами та в області обличчя (так званих «вусиків»). Зробити це можна в салоні краси, але ми рекомендуємо запастися необхідними матеріалами та зробити воскову депіляцію вдома. Це боляче? Все залежить від вашої індивідуальної переносимості болю. Деяким дівчатам епіляція воском спочатку може бути неприємною, але досить безболісною. У інших же вона буде помітніша на шкірі.
Згодом ви звикнете до епіляції воском, і це не буде вважатися болем. До речі про час. Ви, напевно, ставите собі питання, як часто вам доведеться повторювати цю процедуру. Воскова депіляція – це метод, який дозволяє насолоджуватися гладкістю ніг до трьох-чотирьох тижнів. Звучить привабливо, чи не так? Завдяки восковій депіляції відростає волосся також слабкішим, і його значно менше.
Віск для депіляції – види
Є два типи депіляційних восків – м'які та тверді. Розглянемо кожен з них детальніше:
- М'який віск для депіляції використовується для видалення волосся з великих ділянок тіла, наприклад, ніг. Його часто називають смужками, бо тканинні смужки з бавовни або флісу використовуються для відділення волосків з воском від шкіри. М'які воски для депіляції мають більшу температуру плавлення, ніж тверді. Їх наносять на шкіру широким шпателем у напрямку росту волосся. Потім кладуть смужку тканини на віск в тому ж напрямку, в якому він був нанесений. Смужка матеріалу відривається швидким рухом, на цей раз в зворотному напрямку, тобто проти напрямку росту волосся.
- Твердий віск для депіляції використовується на чутливих ділянках тіла та обличчя (пахви, зона бікіні, над верхньою губою), тому що вын набагато ніжніший, а для його видалення не потрібні смужки матеріалу. У твердого воску нижча температура плавлення, ніж у м'яких восків для депіляції, – близько 36-37 градусів за Цельсієм. Його можуть використовувати люди з чутливою шкірою, схильною до подразнення, і навіть хворі на купероз. Якщо ви вперше використовуєте віск для депіляції, почніть з твердого воску. Також варто вибирати цей вид, якщо у вас жорстке, густе й темне волосся. Тверді воски для депіляції після нагрівання наносяться на шкіру шпателем у напрямку росту волосся та залишаються для застигання. Потім потрібно злегка притиснути віск до шкіри, підняти один кінець і швидким рухом відірвати його в напрямку, протилежному росту волосся.
Який вибрати віск для депіляції вдома?
Косметичний ринок пропонує віск для депіляції в гарячому вигляді, в пластикових банках, пастилки та пластирі для холодної депіляції.
Для теплої воскової епіляції вам знадобиться:
- віск;
- вісконагрівач;
- шпатель;
- смужки для епіляції;
- тальк;
- крем від подразнення;
- рослинна олія та заспокійливий крем (наприклад, з алое вера).
Який нагрівач воску вибрати? Варто звернути увагу на його потужність (чим вона вище, тим швидше нагріється віск) і місткість (стандартна – 100 мл). Ви можете придбати хороший пристрій за гарну ціну – всього 200 грн. Звичайно, гріти він буде не так швидко, як дорожчі та потужніші прилади, але для депіляції в домашніх умовах цілком підійде.
Касетні депіляційні воски можуть бути виготовлені, наприклад, з арганового або медового воску. Зазвичай вони містять додаткові зволожуючі або заспокійливі інгредієнти, а саме:
- алое вера;
- екстракт ромашки;
- масло лаванди або чайного дерева.
Для початку виберіть віск для депіляції місткістю 100 мл і стандартної ширини для видалення волосся зі стегон, ніг або рук. Вузькіші касети з воском для видалення волосся використовуються для видалення волосся в зоні бікіні та під пахвами.
Покрокова інструкція як робити депіляцію воском
Процедура видалення волосся твердим воском нескладна. Виконуйте її крок за кроком, щоб домогтися максимально якісного результату:
- Почніть першу воскову епіляцію з литок ніг. Як тільки ви почнете практикуватися, то можете почати епіляцію на інших частинах тіла, які є сприйнятливішими до болю та подразнення.
- Напередодні депіляції зробіть пілінг. Перед процедурою видаліть лосьйон зі шкіри, обсушіть її рушником і присипте тальком. Завдяки цьому ви уникнете подразнення.
- Розігрійте віск в нагрівачі. Перед нанесенням на шкіру обов'язково перевірте його температуру, щоб не обпектися.
- Нанесіть віск на невеликі ділянки ніг у напрямку росту волосся.
- Приклейте смужку тканини до воску, проведіть по ній рукою в тому ж напрямку, в якому ви наносили віск.
- Візьміться за кінець смужки, притисніть її до шкіри та різко відірвіть в напрямку, протилежному напрямку росту волосся.
- Видаліть залишки воску зі шкіри рослинною (краще оливковою) олією. Найчастіше серветки, просочені маслом, йдуть в комплекті набору для воскової депіляції.
- Після депіляції нанесіть косметичний засіб, що містить, наприклад, екстракт алое вера, щоб зняти подразнення.
- Після процедури шкіра буде роздратованою та червоною. Це цілком природна реакція, яка повинна зникнути через кілька годин.
Щоб уникнути вростання волосся між процедурами, регулярно відлущуйте відмерлі частинки шкіри за допомогою пілінгу. Також варто використовувати креми проти зроговіння.
Як видалити волосся за допомогою касетного воску? Його необхідно нагріти в нагрівачі до рідкої консистенції. Віск не повинен бути занадто гарячим, щоб не обпекти шкіру. А далі:
- Дерев'яним шпателем нанесіть його на шкіру за напрямком росту волосся.
- Приблизно через п'ять хвилин, коли віск затвердіє, ви можете підчепити його та відірвати швидким рухом в напрямку, протилежному росту волосся.
Смужки з холодним воском підходять для депіляції ніг, рук і пахв. Перед депіляцією варто присипати шкіру тальком, це знизить ризик її подразнення. Далі:
- Розігріваємо смужки з воском в руках.
- Наносимо відокремлену смужку на шкіру за напрямком росту волосся.
- Розгладжуємо її та через кілька секунд відриваємо швидким рухом в напрямку, протилежному росту волосся.
- Видаляємо залишки воску безворсовими серветками, просоченими маслом.
- Змащуємо шкіру після процедури заспокійливим кремом, щоб зняти подразнення.
Віск для депіляції – протипоказання
У деяких випадках користуватися воском для депіляції категорично заборонено. Найбільш частими протипоказаннями є:
- варикозне розширення вен і флебіт;
- хімічні, сонячні опіки;
- запалення, гнійні захворювання шкіри;
- фолікуліт;
- розширення капілярів;
- в окремих випадках індивідуальна непереносимість складників (алергія);
- свіжий загар на шкірі;
- занадто коротке волосся (від 5 до 10 мм).
Якщо ви маєте будь-яке з цих протипоказань, то відмовтеся від процедури та разом із вашим лікарем оберіть безпечніший для вас метод депіляції. В іншому випадку наслідки можуть бути дуже сумними, тому двічі подумайте, чи варто так ризикувати.