Це один з найдавніших методів видалення небажаного волосся. Крім того, він дуже ефективний – його ефект триває до 3 тижнів. Хоча рецепт з роками змінювався й збагачувався, він все ще базується на інгредієнтах, наявних у кожному домі. В цій статті ми детальніше розглянемо:
- що таке цукрова паста для шугарингу;
- яким саме чином використовувати цей продукт;
- рецепт виготовлення цукрової пасти самостійно вдома;
- як зробити цукрову депіляцію;
- переваги та недоліки шугарингу.
Ефект від цукрової депіляції
Хоча це може й не здатися, але епіляція цукровою пастою існує століттями. Арабські жінки використовували карамель, щоб позбутися від непотрібних волосків зі шкіри. Це відносно простий метод, і його ефект зберігається тривалий час. Коштом видалення волосків разом з фолікулами після цукрової депіляції волосся росте повільніше, а саме воно стає слабкішим. Тому з часом процедуру можна проводити все рідше.
Рецепт цукрової пасти
В даний час готову цукрову пасту збагатили лимонним соком і сумішшю трав, які заспокоюють роздратування та ніжні до шкіри. Однак ви також можете успішно приготувати її самостійно. Якщо ви робите цукрову пасту вдома, можете бути впевнені, що вона виготовлена з натуральних і перевірених компонентів. Її виконання дуже просте, а головне – дешеве. Основний рецепт складається з трьох інгредієнтів у таких пропорціях:
- цукор – 2 склянки;
- вода – 1/4 склянки;
- лимонний сік – 1/4 склянки.
Існує також альтернативний рецепт цукрової пасти. Рецепт у цьому випадку – дві склянки цукру та півсклянки води. Однак спосіб приготування, незалежно від кількості інгредієнтів, завжди однаковий.
Як зробити цукрову пасту?
Найзручніший спосіб приготування цукрової маси – закип’ятити потрібну кількість води з лимонним соком у каструлі з товстим дном. Потім додати цукор і варити, періодично помішуючи. Згодом маса почне темніти та змінювати колір на темно-бурштиновий, а консистенція стане нагадувати розчинену карамель.
Як правило, весь час приготування займає близько 20-25 хвилин. Ви можете перевірити пасту, взявши невелику кількість з каструлі. Вона повинна почати швидко змінювати свій фізичний стан. Через цей час дайте суміші охолонути, а через кілька хвилин, коли вона трохи охолоне, перелийте її в чисту пластикову ємність або банку. Приготовлена таким чином цукрова паста готова до використання.
Як використовувати цукрову пасту для видалення волосся?
Існує два способи епіляції цукровою масою. Ви можете використовувати її холодною або гарячою. Варто поглянути на обидва ці способи, щоб вирішити, який буде більш зручним для вас:
Холодна цукрова паста дуже ефективна. Однієї столової ложки продукту достатньо, щоб видалити волоски з ніг. Якщо маса дуже тверда, тоді її можна деякий час розігріти на водяній бані. Найчастіше, однак, досить на деякий час розминати невелику кількість в долонях. Консистенція повинна змінитися й нагадувати пластилін. Нагріту масу слід тонким шаром розподілити по шкірі. Найголовніше – робити це проти напрямку росту волосся. Відразу після цього досить вхопитися за край пасти двома пальцями та швидко й енергійно відділити її у напрямку росту волосся. Потім повторіть це на наступній ділянці шкіри.
Гаряча епіляція цукровою пастою подібна до методу видалення небажаного волосся за допомогою воску. Нагрійте масу, поки вона не стане рідкою. Варто уважно перевірити температуру, оскільки занадто гаряча маса може викликати опіки та подразнення шкіри. Нанесіть рідку цукрову пасту на шкіру дерев’яною паличкою або пластиковою лопаткою (так званим шпателем) у напрямку росту волосся. Далі покладіть на неї смужку матеріалу, а потім енергійно зірвіть її. Повторюйте процедуру, поки вибрана частина тіла не стане гладенькою. Флісові або бавовняні смужки можна придбати в окремих аптеках та інтернет-магазинах.
Переваги та недоліки депіляції цукровою пастою
Ця форма видалення непотрібного волосся, безумовно, має величезну кількість переваг. Проте на жаль, як і будь-який інший метод, шугаринг також має й недоліки. Перш ніж спробувати, варто подивитися на них, що дозволить оцінити, чи є цукрова паста для депіляції хорошим рішенням у вашому випадку.
Переваги:
- дуже дешевий метод депіляції – інгредієнти широко доступні, а для депіляції холодною цукровою пастою додаткові аксесуари взагалі не потрібні;
- ідеально підходить для алергіків та людей, схильних до подразнення шкіри, завдяки своїм природним компонентам;
- навіть короткі волоски довжиною до 1 мм можна рівномірно видалити;
- менша болючість процедури – цукрова паста лише прилипає до волосся, але не прилипає до шкіри, що мінімізує ризик подразнення;
- відсутність врослого волосся, а отже, не буде непривабливих прищів та запалення;
- тривалий ефект до 2-3 тижнів;
- цукрова маса змивається з тіла водою, її також легко зняти з забрудненого одягу.
Недоліки:
- Епіляція цукровою пастою в домашніх умовах може бути проблематичною, потрібно чітко знати, як це робити та попрактикуватись. Результат після першої процедури видалення волосся може бути незадовільним.
- Шугаринг під пахвами або бікіні – це чудові результати, але депіляція більших ділянок може втомлювати та забирати багато часу.
- При теплій епіляції існує ризик опіків та подразнень.
- Цукор і лимон мають освітлюючі властивості, тому цей метод не підійде для «вусиків» та інших ділянок обличчя.
- Освітлення шкіри також може бути величезним недоліком для людей, які хочуть зберегти гарний загар якомога довше.
Що можна використати замість цукрової пасти для депіляції?
Хоча епіляція за допомогою цукрової пасти має багато переваг, багато людей знеохочуються її трудомісткістю та відсутністю ефектних ефектів під час перших спроб. Альтернативою, безумовно, може бути депіляція воском, яку можна зробити в професійному салоні. Ефект буде подібним. Вміло проведена процедура воскової депіляції та використання сучасних восків природного походження не повинно сильно дратувати шкіру.
Однак варто пам’ятати – жоден із цих методів не забезпечує тривалого ефекту. Тому для людей, які бажають мати гладку шкіру без волосся постійно, лазерна епіляція стане набагато кращим рішенням. У цьому випадку після кількох сеансів ви зможете насолоджуватися прекрасним ефектом гладкої шкіри, який зберігається протягом багатьох років.