Багато людей люблять пілінги! Цього разу ми хочемо переконати вас, що звичайну сіль можна перетворити на найкращу косметику у світі. Ту, що відлущує, пом'якшує, розгладжує та доглядає за нашою шкірою. Насправді в цьому немає нічого складного.

сольовий пілінг обличчя

В статті ми розповімо про те, як зробити сольовий скраб для тіла, які переваги він має, та яку сіль краще вибрати для нього. Сподіваємося, тут ви знайдете відповіді на всі запитання.

Чи важко зробити сольовий скраб?

Якщо вам цікаво, як зробити сольовий скраб і чи це дуже складно, ми поспішаємо вас заспокоїти. Немає нічого простіше, ніж зробити такий пілінг. Досить додати жменю відлущувальних інгредієнтів (в цьому випадку сіль) та різні види кондиціонуючих інгредієнтів:

  • алое;
  • лимонний сік;
  • натуральний квітковий мед;
  • гідролат;
  • йогурт;
  • масло ши;
  • інші гідрофільні олії, збагачені вітамінами та насиченими жирними кислотами.

пілінг з солі, меда та лимона

Багатьом жінкам однозначно подобається сольовий скраб з мигдальним маслом, проте його можна збагатити іншими інгредієнтами: наприклад, кавовою гущею, якщо є ціль перетворити його в антицелюлітний скраб. Олійний пілінг – найкращий, оскільки масло добре змащує шкіру та полегшує ковзання зерна солі. Завдяки цьому механічний вплив на шкіру не подразнить її.

Яку соль краще вибрати для пілінгу?

Гімалайська, морська, звичайна кам’яна... яку пілінгову сіль вибрати для найкращих результатів процедури, що буде проводиться в домашніх умовах? Насправді більшість людей знають дуже мало про властивості солі та не приділяють її вибору особливої уваги, а дарма. Достатньо трохи прочитати про це, і ви дізнаєтесь, що очищена сіль буває різна, і кожен з видів має різні властивості. Найпоширенішими з них є:

  • Сіль Мертвого моря (морська) – містить цілу масу мінералів (магній, калій, кальцій, бром, натрій, хлор та залізо), концентрація яких висока, оскільки її отримують випаровуванням води. Ця сіль має антисептичні та антибактеріальні властивості, тому допомагає при лікуванні багатьох шкірних захворювань, наприклад, псоріазу, себореї, вугрів або запалень.
  • Епсомська сіль (англійська) – ця сіль багата сіркою, цінною для волосся та нігтів, а також магнієм. Вона взагалі не має запаху, а її природний рівень рН підходить для нашої шкіри, що дозволяє їй чудово діяти в пілінгах.
  • Гімалайська сіль (рожева) – також багата елементами, а саме 84 різними (!)мінералами. Всі вони легко засвоюються, саме тому гімалайська сіль для пілінгу, на погляд більшості косметологів, ідеальна. Варто знати, що вона допомагає вивести токсини та очищає пори шкіри.

гімалайська англійська та морська сіль

Багато залежить від того, яку сіль для приготування домашнього скрабу ми виберемо. Крім типу, важлива також зернистість – крупниста сіль буде відшаровувати відмерлі частинки шкіри активніше. Для чутливої або подразненої шкіри набагато краще використовувати сіль з меншими зернами, оскільки вона буде діяти м’якіше.

Як правильно застосовувати сольовий скраб для тіла?

Це дуже легко. Ми беремо жменю скрабу та круговими рухами втираємо його в окремі частини тіла. Найкраще, якщо шкіру попередньо акуратно промити в теплій воді. Тоді пілінг краще подіє на шкіру.

Так, масаж повинен тривати щонайменше кілька хвилин. Якщо у вас є більше часу, то можете м’яко та делікатно масажувати тіло, поки частинки солі повністю не розчиняться, щоб більшість пілінгових інгредієнтів встигла вбратися в шкіру. Тоді єдине, що вам залишиться зробити, це промити залишки скрабу теплою водою та помазати оброблену ділянку зволожувальним лосьйоном.

Переваги сольових скрабів

Кожен сольовий скраб має переваги, про які неможливо не згадати. Якщо ви все ще уникаєте пілінгів, почитайте цю корисну та пізнавальну інформацію про домашню сіль. Можливо, когось з читачів це здивує. Головні переваги скрабу на основі солі:

  • Багаті цінними мінералами. Цей факт відрізняє такий пілінг від тих, що зроблені на основі цукру. Цукор також відлущує мертві клітини шкіри, проте він точно не містить стільки мінералів, які потрібні нашій шкірі. Вони проникають у глибокі шари під час масажу і глибоко живлять епідерміс.
  • Покращують кровообіг шкіри. Добре, не тільки сольові, але й усі пілінги не тільки відлущують епідерміс, але й покращують мікроциркуляцію шкіри. Достатньо втирати пілінг в шкіру протягом декількох хвилин, щоб стимулювати кровообіг.
  • Полегшують вбирання косметичних засобів. Все, що нанесено на шкіру після пілінгу, вбереться набагато краще. І причина цьому кристально зрозуміла – коли поліпшується кровообіг шкіри, кожен поживний елемент швидше переноситься до відповідних її клітин, бальзами краще засвоюються та інтенсивніше працюють.
  • Менше дратують шкіру. Це тому, що частинки солі швидко зменшуються в розмірі та розчиняються під час ніжного масажу. Сольовий пілінг з дрібнозернистої солі – найкращий вибір для людей з чутливою шкірою.
  • Є багатофункціональними косметичними засобами. Напевно, можна написати окрему статтю про властивості сольових пілінгів, бо вони очищають шкіру й забивають пори, відлущують мертві її клітини, покращують кровообіг, зменшують пігментацію та вирівнюють колір, залишаючи шкіру гладкою, еластичною та дуже м'якою.
  • Дешеві та прості в приготуванні. Ймовірно, немає косметичного засобу, який можна було б зробити дешевшим. Щоб приготувати домашній скраб для тіла, вам знадобиться лише жменька солі та трохи будь-яких додаткових інгредієнтів, які зазвичай є під рукою. Дешево та легко.

як виглядає обличчя після скрабування фото

Як зробити сольовий скраб для тіла: рецепт

Для цього вам знадобляться:

  • 3 столові ложки гімалайської солі;
  • 2 столові ложки оливкової олії;
  • 1 чайна ложка рослинного гліцерину (за бажанням);
  • кілька крапель ефірної олії або суміші ефірних олій (наприклад, 4 краплі пачулі та 5 крапель олії іланг-іланг, проте це не обов’язково).

Далі:

  • Закип’ятіть воду в чайнику та ошпарте всі предмети, які ви будете використовувати. А саме: миску, 2 столові ложки та банку для готового продукту. Відкладіть для просушування.
  • Змішайте вищевказані інгредієнти в мисці, а потім перекладіть масу у банку. Ваш скраб для тіла з солі готовий.

Гімалайська сіль вважається найкориснішою та найчистішою сіллю. Вона містить багато мікро- і макроелементів, таких як залізо, кальцій, магній та цинк, тому надає пілінгу приємний рожевий колір.

Олію виберіть улюблену. Ви можете використовувати як нерафіновану олію (придбану в аптеці чи косметичному магазині), так і звичайну ріпакову чи оливкову олію (краще, звичайно, обрати останній варіант). Перевага натуральних, нерафінованих олій полягає в тому, що вони не піддавалися додатковому очищенню. Тому зберегли свій природний колір і запах, а також діючі речовини – вільні жирні кислоти та вітаміни.

Рослинний гліцерин дуже гігроскопічний, тому робить нашу шкіру пружною, гладкою і, перш за все, зволоженою. Його також можна придбати в косметичних магазинах.

Додавання ефірної олії збагатить скраб ароматом, тому виберіть улюблений запах. Купуйте тільки натуральні ефірні олії – ця інформація повинна бути вказана на пакуванні. Легко знайти таку олію в аптеках, однак вибір ароматів там зазвичай дуже обмежений.

скраб для всього тіла з сіллю

Як користуватися сольовим скрабом? Оскільки він не містить, наприклад, косметичного масла, яке згущує консистенцію й зменшує тертя, цей пілінг дуже ефективний, легко та швидко очищає шкіру, відлущує мертві клітини. Не обов'язково сильно скрабувати тіло (як правило, це стосується магазинних скрабів), досить м'яко помасажувати – і пілінг зроблено.