Сучасні технології дозволяють внести зміни до облікової картки фізичної особи – платника податків у віддаленому режимі. Для цього достатньо завантажити на мобільний телефон додаток Дія. Потреба у внесенні змін виникає у різних випадках, наприклад, при зміні прізвища у зв’язку з одруженням. Також особи, які бажають відмовитися від індивідуального номеру через релігійні переконання, повинні оформити письмову відмову.
Куди звертатися і які документи подавати
Питанням внесенням змін до ІПН займаються органи ДПС (обласні управління). Для замовлення послуги потрібно подати наступні документи:
● паспорт;
● документ, який посвідчує зміну даних, наприклад, свідоцтво про одруження;
● заповнену заяву.
Розгляд заяви подається за місцем податкової адреси, яка збігається з реєстрацією громадянина. У разі зміни адреси заявник звертається до податкової за новим зареєстрованим місцем проживання.
Якщо від імені особи діє її представник, то він повинен надати документи, які підтверджують його повноваження. Це може бути довіреність, оформлена у нотаріуса, рішення про призначення опікуном. В останньому випадку заявник повинен надати свій паспорт, а також документ особи, інтереси якої він представляє. Батьки повинні мати при собі свідоцтво про народження дитини.
Якщо документи видані іншою мовою, окрім української, то знадобиться їх офіційний переклад.
Особи, які через релігійні переконання відмовляються від отримання ІПН, подають письмове повідомлення встановленої форми. У цьому випадку їх облік здійснюється за серією та номером паспорту в окремому реєстрі. Внесення до нього дозволяє особі здійснювати будь-які операції на підставі реквізитів паспорту.
Якщо потреба у виникненні змін стосується дитини, яка залишилася сиротою, то представництво її інтересів у ДПС покладається на працівників опіки, повноваження яких підтверджуються довіреністю.
Отримання результату
Послуга щодо зміни даних у обліковій картці фізичної особи безкоштовна. Строк її надання становить три робочі дні. Результат видається особисто заявнику або особі, яка є його представником.
У внесенні змін може бути відмовлено за умови зазначення у заяві даних, які не відповідають дійсності. Якщо заявник не згоден із результатом, він має право оскаржити відмову до вищестоящого органу – ДПС України. Також особа може звернутися з адміністративним позовом до суду.