Ентерол – ще це за препарат, коли  і кому він зможе допомогти, як його слід приймати для того, щоб отримати найкращий ефект, які форми випуску є?

Отже, Ентерол – це пробіотичний препарат, який містить один штам дріжджових грибків - Saccharomyces boulardii CNCM I -745 (сахароміцети булардії). Ентерол показаний для профілактики та в комплексі лікування діарей різного походження (бактеріальна, вірусна, діарея мандрівника), а також при порушенні склади мікрофлори кишківника (дисбактеріозі) та супутніх порушеннях на фоні антибактеріальної терапії https://enterol.ua/instrukciya/. Важливо знати, що сахароміцети стійкі до дії антибіотиків, отже їх обгрунтовано можна застосовувати паралельно із антибактеріальною терапією для профілактики дисбіотичних порушень та підтримки власної кишкової мікрофлори. Проте Ентерол не слід приймати одночасно з протигрибковими препаратами. Також Ентерол буде ефективним в лікуванні колітів, зокрема псевдомембранозного коліту, асоційованого з клостридіальною інфекцією.

За рахунок чого сахароміцети допоможуть організму подолати недугу? Вони впливають на стан слизової кишківника, сприяючи її відновленню та функціонуванню, а  також кишкової мікрофлори завдяки кільком механізмам, ефективність яких вивчено та доведено в багатьох дослідженнях. Розглянемо ці ефекти:

1. Антимікробна дія - за рахунок того, що пригнічують ріст патогенних та умовно-патогенних організмів  (Salmonella typhimurium, Yersinia enterocolitica, Escherichia coli, Clostridium difficile, Shigella dysenteriae, Entamoeba histolitica, Giardia lamblia, Klebsiella pneumoniae, Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus и др) та грибів (Candida albicans, C. krusei, C. Pseudotropicalis)

2. Антитоксична дія

Забезпечується протеазами сакхароміцетів, які розщеплюють токсини, зокрема клостридій.

3.Антисекреторна дія – дуже важлива складова боротьби із діареєю. Зниження в ентероцитах циклічного аденозинмонофосфату (цАМФ) в клітинах кишкового епітелію, ентероцитах, забезпечує зменшення виведення води з та натрію в просвіт кишківника.

4. Посилення місцевого імунітету в кишківнику через підвищення утворення секреторного імуноглобуліну А.

5.Травна активність – відомо, що при діареї порушуються процеси травлення в кишківнику, що додатково посилює проносний ефект. Натомість збільшення активності травних ферментів дисахаридаз, яку забезпечують сакхароміцети (лактаза, сахараза, мальтаза),  буде покращувати процеси засвоєння вуглеводів, зменшувати діарею та здуття живота.

6.  Трофічний ефект – сприяють відновленню та росту клітин слизової кишківника за рахунок утворення сперміну та спермідину.

Як поводять себе сахароміцети в організмі людини? Необхідна концентація мікроорганізмів досягається в товстому кишківнику досить швидко та підтримуть протягом 24 годин, саме тому один із варіантів прийому препарату – раз на добу. Пам’ятаємо, що діють вони тільки в кишківнику та поза його межі не потрапляють. Повністю виводять з організму протягом 3-5 днів після припинення прийому.

Для зручності у використанні Ентерол має кілька форм випуску. У вигляді порошка застосовують новонародженим та дітям до 6 років, по 1\2-1 пакетику на добу, а також дорослим, розчинивши у воді або молоці; капсули – для дітей від 6 років та дорослих, дози та тривалість лікування визначає лікар. Оскільки препарат містить живі мікроорганізми,  слід дотримуватись рекомендованих умов зберігання та не змішувати препарат з дуже гарячою їжею або рідиною (понад 50 ⁰ С).