У 2020 році почалася довгоочікувана демонополізація спиртової галузі, а саме – приватизація заводів концерну «Укрспирт». Зараз до приватних рук передано вже більше 20 підприємств, які загально оцінюються більше ніж у 1,258 мільярдів гривень. Бізнес охоче бере участь у приватизації спиртових заводів, бо формування нового ринку спирту – це формування нових можливостей. Наразі Фондом державного майна України ця робота продовжується і у 2021 році.
В 2021 року Фонд державного майна України реалізовує ще один проєкт з продажу 23 експертно-технічних центрів Держслужби України з питань праці. Цей проєкт може зацікавити інвесторів можливістю купити вже працюючий бізнес, з базою клієнтський даних, кваліфікаційними співробітниками та досвідом роботи у цій сфері.
Експертно-технічні центри оцінюють об'єкти підвищеної небезпеки, промислові підприємства та технології за критерієм безпеки. Ще одна спеціалізація цих центрів – контроль у сфері охорони праці. Більше інформації про продаж об’єктів Малої приватизації читайте в нашій статті - «МАЛА ПРИВАТИЗАЦІЯ – продаж державного та комунального майна».
Фонд державного майна готується зробити ще один важливий крок - передати на приватизацію комбінати хлібопродуктів (КХП). Зараз налічується 7 хлібзаводів, серед яких:
- Полтавський (Полтавська область);
- Дунаєвецький (Хмельницька область);
- Радивилівський (Рівненська область);
- Неполоковецький (Чернівецька область);
- Ніжинський (Чернігівська область);
- Івано-Франківський (Івано-Франківська область);
- Новопокровський (Харківська область).
При створенні комбінати хлібопродуктів переробляли зерно на борошно та комбікорми, мали розвинену логістику та були локалізовані на великих земельних ділянках. Колись комбінати вважалися головним «механізмом» в аграрному виробництві та були частиною державної монополії. Проте держава стала невпевненим конкурентом на вільному ринку. Зараз інвестори можуть розвивати аграрне виробництво й доповнювати напрямки бізнесу, купуючи КХП на онлайн-аукціонах.
З кожним роком держава активніше запроваджує нові проєкти та робить нові кроки для розвитку приватизації. У держави є можливість збільшити бюджет завдяки продажу неліквідних підприємств, а інвестори отримують об’єкти для бізнесу, для впровадження нових ринків та ідей.
Переглянути - Cписок об’єктів малої приватизації на платформі E-Zakupivli. Завдяки зручній пошуковій системі ви знайдете будь-яке виставлене на продаж майно на майданчику Прозорро.Продажі. А кваліфіковані спеціалісти зможуть відповісти на всі ваші запитання.
Як взяти участь в приватизації, який порядок реєстрації та участі в онлайн-аукціонах читайте в нашому матеріалі - «Участь в аукціоні з продажу об’єктів малої приватизації».