GPS (Global Positioning System) — це супутникова навігаційна система, створена Міністерством оборони США, спочатку використовувалася виключно військовими. Комерційно сигнал GPS був уперше використаний в авіації. У 2000 році США припинили перешкоджати сигналам GPS, що підвищило точність для цивільних користувачів до 20 метрів.

рільництво

Система GPS охоплює всю земну кулю. Використання GPS-сигналу безкоштовне, а прості автомобільні навігації коштують кілька сотень доларів. Виникає питання, чому системи та обладнання для точного рільництва такі дорогі? Хоча системи паралельного кермування від https://zemlerobstvo.trimble.com/rishennya/sluzhby-koryhuvannya/ досить доступні.

Відповідь на це питання — по-перше, точність використовуваних пристроїв, які мають бути високої якості та з найвищими параметрами. По-друге, масштаб виробництва. Продукт, який щорічно продається десятками мільйонів одиниць, дешевший від того, попит на який у тисячу разів менший, хоча витрати на створення програмного забезпечення для сільського господарства розподіляються на меншу кількість клієнтів.

Переваги застосування систем автоматичного управління й допоміжних систем

Системи автоматичного управління та ручні системи стають стандартними для великогабаритних ферм, і навіть фермери, які обробляють майже 100 га, віддають їм перевагу. Це дуже дорога технологія і, ймовірно, буде залишатися такою довго, тому, попри численні переваги використання GPS-сигналу в сільському господарстві, багатьом фермам не варто інвестувати в цю технологію.

Серед переваг автоматичних і ручних систем управління варто згадати:



  • можливість використання технологій у посіві та посадці, обприскуванні, мінеральному та навіть органічному добриві, вапнуванні або роботі на пасовищах;
  • скорочення витрат на паливо, засоби захисту рослин, добрива, насіння;
  • можливість створення мап врожаю, які можна використовувати для створення мап добрива й точного застосування добрив;
  • можливість адаптації старих тракторів і машин до систем автоматичного управління;
  • оптимізація використання робочої ширини машин, обмеження площі так званих накладок;
  • зменшення кількості часу, необхідного для обробки або посівів;
  • підвищення комфорту роботи та навіть можливість працювати в тумані або вночі;
  • скорочення витрат і, як наслідок, збільшення прибутку холдингу.

alt="рільництво" width="350">

Корекційний сигнал нині забезпечує найвищий рівень точності управління машинами (точність до ± 2 см). Для корекції сигналу використовуються базові станції, дальність дії яких, залежно від потужності та топографії місцевості, становить 15–30 км.