Ви бажаєте підтягнути свої знання з якогось предмету чи просто вивчити конкретну дисципліну для загального розвитку, але не знаєте, як знайти репетитора? Хоча на ринку є багато пропозицій, знайти хорошого репетитора виявляється важким завданням. А щоб зробити це простіше, потрібно знати, на що слід звертати увагу, вибираючи репетитора, щоб не продовжувати робити однакові помилки.

підготовка до іспитів та ЗНО

Хто навчає?

Окрім досить специфічної групи репетиторів, які є носіями мови, репетиторство надається як додаткова оплачувана робота, і в дуже рідкісних випадках штатна.

Репетиторство найчастіше проводять:

  • студенти;
  • викладачі;
  • випускники (з викладацькою кваліфікацією), які хочуть заробити додаткові гроші.

Приватні уроки зазвичай проводяться в другій половині дня, після закінчення власної роботи або після занять в університеті.

заняття школяра з репетитором

Чи можна вважати будь-яку з цих груп репетиторів кращою? Деякі люди вважають, що саме вчителі найкраще допомагають вам чи вашій дитині. Однак насправді студенти чи інші люди можуть це робити так само добре. Вчителі, хоча вони мають найбільшу компетентність і досвід роботи з дітьми, часто проводять уроки за певним зразком, який може не підходити учню, який відвідує іншу школу. Однак деякі групи викладачів можуть мати більш гнучкий підхід у цьому питанні.

Яка допомога потрібна студенту?

Відомо, що викладачів можна розділити за предметом вивчення. Хтось спеціалізується на українській мові чи математиці, а хтось на програмуванні. Також необхідно врахувати, який обсяг допомоги необхідний. Насамперед ви повинні визначитись, чи це мають бути загальні заняття з конкретного предмета, які допоможуть поступово зрозуміти та засвоїти матеріал, що вивчається у школі, чи, можливо, підготовчі уроки до іспиту або зовнішнього незалежного оцінювання знань.

Викладачі також мають свої уподобання, і деякі віддають перевагу одному з цих класів. Це потрібно враховувати, оскільки, хоча людина може найкраще охопити весь матеріал для іспиту, вона також часто може не змогти адаптуватися до поточного уроку.

заняття студента з репетитором

Нерідко репетитори допомагають студентам виключно суворо визначеного віку. Хтось воліє працювати з дітьми на певному освітньому рівні, інші проводять заняття лише з дорослими учнями. Це потрібно пам’ятати, шукаючи приватного репетитора.

Як вибрати хорошого репетитора?

Найскладніше завдання – вибрати одну пропозицію серед безлічі дуже схожих оголошень. Як правильно це зробити?

Перш за все, ви повинні переконатись, якими є компетенції викладача, і перевірити, чи вони однакові з вашими власними потребами або необхідністю отримання додаткових знань у вашої дитини. Також неможливо поставити занадто високі вимоги з самого початку, оскільки дитина, яка навчається у початковій школі, не потребуватиме допомоги академічного вчителя.

Крім того, слід запитати в репетитора про практичний досвід, якій він має. Особливо якщо мова йде про роботу з дитиною, а не з дорослою людиною.

Які особливості повинен мати хороший репетитор? Перш за все, він повинен вміти перекладати та вміти адаптувати свою мову до потреб конкретного окремого учня. Чому так? Простий приклад: ви можете мати багато знань, але не мати змоги передати їх таким чином, щоб це було зрозуміло людині зі значно меншою компетенцією.

як  не натрапити на поганого репетитора для дитини

Терпіння також важливе, і не тільки при роботі з дитиною. Вихователь, який швидко дратується, ніколи не буде хорошим вчителем. Він також повинен вміти підтримувати дисципліну та не дозволяти учню відхилятися від теми. Але все це має робитись без агресії, виключно на добрій ноті.

Що ще важливо? Пунктуальність. Також слід заздалегідь поцікавитися, як виглядає питання про відкладення вами занять з якихось особистих причин – у таких випадках деякі репетитори все одно розраховують на повну винагороду.

Як обрати репетитора: в кого запитати поради?

Теоретично, найкраще знайти репетитора за рекомендацією – для цього достатньо запитати в друзів та сім'ї. Однак часто цей метод виявляється ненадійним, і вам доводиться шукати деінде.

У цьому випадку найпростіший спосіб – перевірити рекламу для навчання в Інтернеті. Кількість пропозицій, які ви знайдете, справді величезна, тому вибрати відповідну людину не повинно бути проблемою. Обов’язково читайте відгуки, якщо у репетитора, що вас цікавить, є власний сайт або робоча сторінка у соціальній мережі. Саме коментарі колишніх учнів можуть зіграти вирішальну роль у вашому виборі.

Також скористайтеся оголошеннями в відповідному розділі на нашому сайті – там є категорія «Освіта», де викладачі розміщують свою рекламу. Звичайно, завжди звужуйте свій пошук до зручного для вас місцеперебування репетитора (краще за все – в районі вашого місця проживання), адже немає сенсу домовлятись про репетиторство з людиною, яка проводить заняття в іншому кінці міста, куди вам буде незручно кожного разу добиратися.

Скільки коштує навчання?

Навчання загальним предметам, таким як біологія, хімія, математика чи українська мова, коштує в середньому від 100 до 500 гривень на годину. Діапазон цін залежить від майстерності викладача та його гарантій – репетитор може обіцяти повне вивчення матеріалу за конкретну кількість занять. Також відомо, що чим складніший предмет, тим вищі ціни.

Пам'ятайте, що пропонування великої суми за послуги репетитора ніколи не допоможе, якщо він не підходить вам, як фахівець. Найкраще встановити певну суму, яку ви готові заплатити не на шкоду своєму гаманцю, і знайти ідеальну людину, яка дійсно допоможе в рамках цього бюджету. Бажаємо успіхів у навчанні!