Зміна гормонального фону при клімаксі призводить до різних наслідків для жінок. Це припливи, порушення циклу, а потім і повна відсутність менструацій, перепади настрою. Окремо варто виділити біль в суглобах і кістках при клімаксі. Поговоримо про те, що стає їх причиною і як з цим боротися.
Чому під час клімаксу болять суглоби
Основна причина появи артралгії в період менопаузи – зниження вироблення естрогену і прогестину. Через це з організму починає вимиватися кальцій, що призводить до його дефіциту та інших негативних явищ:
- стоншення і зниження щільності кісткової тканини;
- болі в м'язах, судоми;
- деформація кісткової тканини, розвиток артрозу та остеопорозу.
Крім перебудови гормонального фону, при менопаузі порушується синтез колагену. Ці фактори можуть привести до болю в суглобах і спині при клімаксі та інших наслідків. Розберемо докладніше ці випадки:
1. Остеопороз. В результаті дефіциту кальцію змінюється кісткова структура, що призводить до болю в суглобах через підвищений тиск на них. Потім суглоби можуть почати руйнуватися.
2. Остеоартроз. Зниження синтезу колагену призводить до того, що хрящова тканина та синовіальна рідина недоотримують речовину. Через це підвищується тертя, що призводить до утруднення при здійсненні руху (особливо вранці) і сухого тріску в суглобах.
3. Надмірна вага. Зниження синтезу естрогену сприяє підвищенню жирових відкладень. А чим вище вага, тим більше навантаження на суглоби, що при перерахованих вище причинах призводить до больових відчуттів.
Порушення кровопостачання. Призводить до м'язових болів, зниження тонусу м'язів.
Для підтримки здоров'я суглобів і запобігання розвитку ускладнень, необхідно звернутися до лікаря. Він зможе визначити характер зміни і призначити відповідне лікування. Це можуть бути не тільки вітаміни і кальцій, а й спеціальні комплекси, спрямовані на запобігання змінам в кістковій і хрящовій тканині у жінок при клімаксі. Наприклад, Лайфемін Остео.
Як лікувати біль у суглобах при клімаксі
Для початку проводять обстеження крові для визначення рівня гормонів, рентгенографію для відображення ступеня зміни кісткової структури, остеоденсітометрію, щоб визначити порушення щільності кісткової тканини.
Основний вектор лікування повинен бути спрямований на підтримку гормонального фону. Лікар може призначити синтетичні гормональні препарати або на фітооснові. Все залежить від отриманих результатів аналізу пацієнтів. Один з таких фітозасобів, націлених на зниження симптомів клімаксу і нормалізацію здорового стану – Лайфемін.
Також важливо поповнювати організм кальцієм та іншими вітамінами, які в дефіциті. При цьому приймати самостійно вітаміни та комплекси не рекомендується. Тому як гіпервітаміноз також несе негативні наслідки, як і нестача корисних речовин.