Газова колонка — гарний вибір для підігріву води, але вона з часом зношується. Як і будь-яка техніка. Конструктивно колонка складається із камери згоряння, вентилятору, датчика протока, запобіжного клапану, електронного блоку управління. Та головний вузол — теплообмінник газової колонки. Він робиться, як правило, з міді. Чим чистіший метал, тим він якісніший, особливо треба звертати увагу на специфічний колір і блиск міді. Іноді виробник фарбує поверхню термозахисною фарбою, щоб трохи покращити властивості міді з середньою якістю. Але і ціна при цьому більш приємна.
Якщо обираєте сталевий теплообмінний апарат, то зможете зекономити, при цьому він і прослужить надійно, якщо металеві стінки достатньо товсті.
Окрім матеріалу, слід звертати увагу на місця спайки. Темні лінії від з'єднання вручну, на жаль, не віщують довговічності приладу. Ці ділянки перегріватимуться і протікатимуть, тому максимум через 2 роки доведеться міняти теплообмінник для ГВП. Щоб уникнути таких проблем, вибирайте теплообмінник з ультразвуковою пайкою.
Особливості теплообмінника для гарячого водопостачання
Для виробництва гарячої води використовується ГВП теплообмінник. Під кожну модель газової колонки йде своя специфічна конструкція теплообмінного апарату. Китай намагається випускати універсальні запчастини для різних найменувань і брендів. При підборі продукції орієнтуйтесь на схеми і параметри оригіналу.
У водяного теплообмінника передбачені поперечні пластини для нагрівання теплоносія та сорочка для зменшення різниці температур. Роль захисного екрану виконують 5 отворів на задній стінці теплообмінного апарату. Пара приєднувальних трубок сполучають пристрій з з газовозним блоком (на різьбу), а з другого боку йде вихід гарячої води.
Мідний теплообмінник має покриття для захисту від іржі і корозії. Якість спайки між трубками і сорочкою теплообмінника впливає на тепловіддачу. Зверху на теплообміннику передбачене місце для посадки датчика перегріву. Колонка заблокується, якщо через високу температуру контакти датчика розімкнуться.
Цінова політика по теплообмінникам для газових колонок
Найбільший вибір водяних теплообмінників для ГВП на українському ринку включає таких виробників колонок:
-
Selena;
-
Sakura;
-
Nobel.
Трохи менше різноманіття пропонується для брендів Rocterm, Zoom, Solly, Cointra. Що стосується ціни, вона дуже приємна, якщо обирати продукцію китайського виробництва. Треба забезпечити чітку відповідність розмірів і форматів підключень патрубків. Розібратися в розрахунках і купити теплообмінник на газову колонку на сайті https://piramida24.com.ua/ua/zapchasti-dlya-kolonok/ вам допоможе співробітник Піраміда24.
Конкретна ціна на теплообмінник газової колонки може скласти від 1,3 тис. грн. до 1,8 тис. грн. В основі — найчистіша безкиснева мідь, що гарно передає тепло сантехнічній воді від згоряння природного газу. Ефективний нагрів і доставка води в точку водорозбору можливі через продуману конструкцію: трубка-змійовик на сорочці, а в нижній частині розташовані поперечні пластини. Нагрів відбувається справді швидко. У верхній частині зосереджені довгі вигнуті патрубки, один з яких має нагорі отвір для монтажу термодатчика.
Кілька порад по використанню нагрівальної техніки
Оскільки зараз просувають тренд на свідоме використання невідновних ресурсів, то і теплообмінники для ГВП роблять мініатюрнішими. Наприклад, 269х220х102 мм, або 209х175х87 мм по робочій частині. Компактні габарити також пов’язані з сучасними дизайнерськими рішеннями в газових колонках: вони стали більш елегантними, акуратними і стильними.
Пам'ятайте, що неякісний теплоносій — перший ворог теплообмінника. Теплообмінник з накипом і засміченістю закипатиме і шумітиме, а також швидше зламається. Пропонуємо для вас 5 простих правил, що покращать і подовжать експлуатацію колонки:
-
не розпалюйте до того, як прочитаєте інструкцію користувача;
-
ніколи не доводьте воду в системі до кипіння та, якщо треба, передивіться стан автоматики;
-
обирайте під час ремонту тільки якісні теплообмінники з чистої міді, або, якщо хочете зекономити, з мінімальною часткою домішок;
-
не запускайте пристрій, коли в димоході немає тяги (або коли тяга зворотна);
-
не міняйте самостійно конструкцію обладнання, користуйтесь схемою пристрою при купівлі нових запчастин.