Суттєво полегшити працю на ділянці домовласнику допомагає різноманіття садової техніки: від сучкорізу та обрискувача, до культиватора або газонокосарки. Спробуємо розібратися у їхньому асортименті сезону 2021 року, суттєвих перевагах та можливих недоліках.

Левову частку ринку в Україні та за кордоном займають пили, тримери та газонокосарки. По великому рахунку, їх можна розділити на дві основні групи - за типом приводу. Перша працює за допомогою бензинового двигуна, привід другої – від електромережі 220 В чи акумулятора.

Згідно досліджень компанії TraQline, яка займається вивченням тенденцій споживацьких потреб США, американський ринок демонструє ріст популярності акумуляторної техніки. Потреба у садовій техніці із бензиновими двигунами починає спадати. Частка останньої на ринку садового інструменту за останніх 10 років знизилась на 12% – із 58 до 46. Затребуваність акумуляторної техніки, навпаки, демонструє ріст. Її частка збільшилась із 12 до 26 відсотків. А от попит на техніку, що працює від 220 В змінився незначно – із 30 до 27 відсотків.

В українських реаліях частка акумуляторної садової техніки менша двох відсотків. Разом з тим, експерти Торгового дому Укрсервіс (імпортери садової акумуляторної техніки) впевнені у тому, що ця частка буде рости. Принаймні, на даний момент, споживачі демонструють все більшу зацікавленість саме у акумуляторному інструменті. На користь цих прогнозів говорить і те, що світові виробники бензинової техніки почали масово запускати у виробництво акумуляторні аналоги.

Подібні прогнози робить і журнал GardenTools, який щорічно тестує новинки садової техніки. За його аналітикою, у сегменті професійної садової техніки інструмент із бензиновим приводом ще утримує лідерство. Але для власних потреб більш доцільно користуватися саме акумуляторними гаджетами.

Головна перевага бензинової техніки - її мобільність та потужність. До недоліків можна віднести велику вагу, не завжди простий запуск (іноді потрібно докласти доволі багато зусиль, щоб техніка просто завелась), та необхідність приготування паливної суміші у правильних пропорціях.

Якщо говорити про акумуляторну техніку, то наприклад тример на акумуляторі потужністю 56 Вольт має вагу трохи більшу за 4 кг. Ще близько одного кілограму важить сам акумулятор (деякі виробники пропонують універсальні АКБ для всієї лінійки своєї техніки).

Найбільшою популярністю користуються акумуляторні тримери вартість яких варіюється від 5 до 14 тисяч гривень. Одного заряду акумулятора вистачить приблизно на 40 хвилин роботи, після чого його потрібно заряджати на протязі 30-ти хвилин, або ж замінити на запасний.

Виробники декларують меншу вартість експлуатації акумуляторної садової техніки у порівнянні з бензиновою. Так, наприклад, один цикл зарядки акумуляторної газонокосарки буде коштувати 0,70 грн, а номінальний строк служби батареї складає в середньому 1000 циклів зарядки. Вираховуємо, що вартість експлуатації буде складати приблизно 700 гривень. При умові, що строк служби бензинового двигуна ідентичної до акумуляторної бензинової газонокосарки біля 1000 заправок, а вартість однієї заправки 10 гривень, вартість експлуатації бензинової газонокосарки буде дорівнювати 10000 гривень.

Ще одна суттєва можливість зекономити: можна придбати декілька акумуляторів від одного виробника. Батарею і зарядний пристрій від тримера без проблем можна використовувати і для цепної пилки або сучкоріза, та навпаки.

Таким чином бензинова садова техніка підійде тим, хто володіє достатнім рівнем фізичної підготовки і для кого приготування паливної суміші в правильних пропорціях не буде головним болем.

Акумуляторна техніка стане ідеальним варіантом для тих, хто не бажає економити тут і зараз, а вміє аналізувати доцільність придбання акумуляторного інструменту, так як з часом експлуатація саме таких типів приводу є більш вигідною. Крім того, садова техніка на акумуляторі працює в рази тихіше, що також є важливим фактором, як і менша її вага.