Щоб мати розуміння про цінність історичних пам’яток для нашої громади, треба знати її історію. Цікаві місця Львівської області існують протягом багатьох сторіч. Вони є скарбом, що відображає культуру та характер українського люду. Саме тому свідомі українці ставляться до всіх архітектурних будівель, історичних місць держави дбайливо та з великою повагою.
У середині XII століття, після розпаду Київської Русі, на території Львівської області існувало кілька російських князівств, які тоді увійшли до складу Волинського та Галицького князівств. У 1254 р. Галицько-волинський князь Данило Галицький прийняв титул «короля Русі». У 1254-1325 рр. Територію Галичини називали Російським королівством або Руською землею.
У 1386 році королева Польщі Ядвіга приєдналася до Російського королівства. У 1795 році, після третього поділу Польщі, землі нинішньої Львівщини, як і вся територія Галичини, увійшли до складу Австрійської імперії під назвою Королівство Галичини та Володимирії. З 1918 по 1939 рік територія цього регіону входила до Львівського воєводства Польщі.
У 1939 р. Відповідно до Секретного додаткового протоколу до Пакту про ненапад між Німеччиною та Радянським Союзом ця територія була анексована Радянським Союзом і стала частиною Української РСР. 4 грудня 1939 р. було офіційно створено Львівську область із центром у Львові.
Після Другої світової війни територія Львівської області частково залишилася в складі Української РСР. 15 лютого 1951 р. Кордон Львівської області з Польщею прийняв теперішній вигляд. 21 травня 1959 р. Усі райони Дрогобицької області увійшли до Львівської області, а сам регіон отримав свої нинішні кордони.
Історичні будівлі та цікаві місця на Львівщині
Численні архітектурно-історичні пам’ятки, а також музеї та театри є цікавими для екскурсій та туризму на Львівщині. В цілому у Львівській області налічується:
- 886 пам’яток археології, 14 з яких мають національне значення,
- 3822 пам’ятки історії, 7 з них нац. значення;
- 3431 пам’ятка архітектури та містобудування, 794 з них нац. значення;
- 302 пам’ятки монументального мистецтва, 1 з них нац. значення.
Туристам та гостям міста буде цікаво подивитись на найважливіші об'єкти Львівщини. Щоб нічого не прогаяти, обов’язково завітайте до:
- Старого міста – ансамблю історичного центру Львова, внесеного до Списку Світової спадщини ЮНЕСКО, за адресою площа Ринок, 1 у м. Львів;
- Державного історико-культурного заповідника (ДІКЗ) «Тустань» (наскельного міста-фортеці IX-XIV століть), що розташований за 1,5 км на північний схід від с. Урич;
- ДІКЗ у м. Белз на вулиці Савенка, 1;
- ДІКЗ «Нагуєвичі», розташований в с. Нагуєвичі Дрогобицького району Львівської області;
- Філії Львівського історичного заповідника в м. Жовква;
- Монастирського комплексу в Крехові, що знаходиться у м. Крехів;
- Давньоруського містечка Х-ХІІІ століть у Звенигороді та Стільську;
- Золотої Підкови України: Олеського, Золочівського, Підгірського та Свірзького замків.
Санаторно-курортне лікування та відпочинок займають одне з провідних місць у структурі туризму на Львівщині. Тут знаходиться близько 100 санаторіїв, пансіонатів, будинків відпочинку, туристичних баз.
Львівська область – 8-ма область України за кількістю санаторіїв та закладів відпочинку, 1-а область за кількістю санаторіїв та пансіонатів з лікуванням. Найвідоміші бальнеологічні курорти – Трускавець, Моршин, Шкло, Немирів, Східниця.
На Львівщині розвинені народні ремесла: рельєфна різьба по дереву, вишивка, вироби зі скла тощо.
На території Львівської області знаходиться 324 об’єкти природно-заповідного фонду загальною площею 132,5 тис. Га. Це становить 6,1% від площі всієї області.
Карпати є перспективним туристичним напрямком для тих, хто обожнює гірськолижний курорт. Чекаємо Вас у гості, щоб ви могли на власні очі побачити красиві місця Львівської області.