Літо у самому розпалі, а це означає, що без надійного кондиціонера нам не обійтись. Сьогодні провідні виробники кліматичної техніки пропонують чимало новинок , які суттєво полегшують перебування у закритому приміщенні  у спекотний період.  Втім, численні міфи про шкідливість пристроїв для охолодження  досі існують у свідомості споживача. Чи варто остерігатися  кондиціонерів, спробуємо розібратися нижче.

Типова ситуація влітку: ви покидаєте прохолодне приміщення, в якому працює кондиціонер, і виходите на спекотну вулицю.  Такий контраст і стає причиною застуди. Аби запобігти небажаному захворюванню, краще уникати такої температурної різкості, тобто налаштувати кондиціонер на потрібну температуру. Оптимальна різниця між приміщенням та вулицею  – 5-7 градусів, не більше.  Втім, доволі часто застуда виникає тоді, коли основний потік холодного повітря постійно спрямований на шию чи спину.  У такому випадку краще періодично змінювати «локацію».

Невиправданим видається звинувачення щодо джерела вірусів. Кондиціонери помилково вважають місцем для скупчення шкідливих бактерій, зокрема, легіонел ( які спричиняють пневмонію).  Звісно, ймовірність розмноження бактерій у кондиціонері існує, але не варто забувати, що сучасні пристрої для охолодження обладнані спеціальними антибактеріальними та ультрафіолетовими фільтрами. Важливо обирати фільтри грубої очистки. У той час, як останні можна з легкістю почистити і продовжити експлуатацію, фільтр тонкої очистки доведеться повністю замінити через кілька місяців.

Ще один популярний міф про кліматичну техніку – пересушування повітря. Без сумніву, повітря у приміщенні, де ввімкнули кондиціонер, буде помітно сухішим, аніж до початку його роботи. Втім, не варто відразу бити на сполох – потрібна норми вологи все ж зберігається. Її показник – 30-40%.  Якщо ви щодня перебуваєте у приміщенні з кондиціонером, професійні косметологи радять періодично зволожувати шкіру, використовуючи крем чи термальну воду. З іншого боку, не забувайте, що підвищений рівень вологи створює чимало небажаних наслідків. До прикладу, є причиною виникнення плісняви. Тому  для будівель з надмірною вологою кондиціонери будуть актуальними.

Як бачимо, інформація про згубну дію кондиціонерів дещо перебільшена, а при належному користуванні техніка не приноситиме шкоди вашому здоров’ю.