На Західній Україні іноземні туристи зазвичай знають лише Львів та Карпати. Однак у цьому районі є ще багато чудових місць, які варто відвідати.
У цій статті ми пропонуємо вам поглянути на природу, унікальну архітектуру, корінні громади та поєднання культур Західної України. Для вашої зручності ми виділили декілька місць, які можна вивчити прямо тут.
Львів
Коли мандрівники планують свою подорож Україною, Львів є одним із перших напрямків, який вони розглядають. Чудова архітектура міста та неповторна атмосфера приваблюють туристів з усього світу. Історичний центр Львова та собор Святого Юрія включені до Списку світової спадщини ЮНЕСКО.
Львів також є одним із найкращих міст Східної Європи для культури харчування. Тут ви знайдете безліч ресторанів із неповторною атмосферою та чудовою кухнею за цінами набагато доступнішими, ніж, наприклад, у Києві.
У Львові є багато місць для відвідування. Почніть свою екскурсійну поїздку з площі Ринок та Ратуші. Потім погляньте на численні стародавні церкви та монастирі, Львівську оперу та Міський Арсенал. Якщо ви плануєте провести не один день у місті, у вас буде достатньо часу, щоб прогулятися до Високого замку, відвідати Личаківський цвинтар та музей народного мистецтва Шевченка.
Пішохідна екскурсія до львівських підземних районів – цікавий досвід для туристів. Ми також пропонуємо скористатися оглядовими екскурсіями по Львову, щоб побачити найкращі куточки міста.
Кам'янець-Подільський
Це, безумовно, місто, про яке не можна забувати. Кам'янець-Подільський зачарує вас своєю середньовічною архітектурою та атмосферою. Родзинкою міста є Кам'янець-Подільський замок, побудований в 11-12 століттях на крутих берегах річки Смотрич.
Ще однією визначною пам'яткою для туристів у цій місцевості є мальовничий національний природний парк Подільські Товтри, навпроти якого лежить каньйон річки Дністер. Ви можете сісти на корабель і вирушити в круїз, щоб насолодитися прекрасними краєвидами.
Чернівці
Це унікальне місто, де австрійська архітектура поєднується з румунськими, турецькими та українськими мотивами. Найважливішою визначною пам'яткою цього міста є Чернівецький університет, який місцеві жителі називають «українським Хогвартсом». У минулому будівля служила резиденцією буковинських та далматинських митрополитів. Зараз ця чудова пам’ятка включена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та приймає сотні туристів щодня.
Серед інших місць, які варто відвідати у Чернівцях, є:
- Центральна площа та Ратуша;
- Вулиця Ольги Кобилянської;
- Собор Святого Духа;
- Чернівецький театр;
- Церква «П’яна».
Ви також можете відвідати Музей народної архітектури та побуту просто неба, де можна побачити традиційні українські будівлі попередніх століть, а також одяг, меблі та предмети повсякденного вжитку.
Почаїв
Це головне місце для православних християн. Вважається, що в 1240 році тут, над горою Почаїв, з’явилася Марія, мати Ісуса. Згідно з легендою, монастир був заснований у 13 столітті, але будівля, якою вона виглядає зараз, була побудована в 1791 році.
Паломники з усіх куточків світу приїжджають до міста, щоб відвідати Почаївську лавру – монастир найвищого значення. Тут вони можуть помолитися перед іконою Діви Марії та мощами святого Іова Почаївського.
Дрогобич
Це одне з тих місць, які називають «прихованими самоцвітами», оскільки про них мало хто знає, але вони дуже цікаві та захоплюючі. Що тут подивитися:
- Церква Святого Георгія (XV століття) – одна з найстаріших та найкраще збережених дерев’яних церков, яка включена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО;
- Церква Святого Варфоломія, датована 1392 роком;
- Дрогобицький солевиварювальний завод, який експлуатується з 14 століття, і тепер туристи можуть відвідати його та побачити давню технологію;
- Дрогобицька хоральна синагога.
Найкращі місця в Карпатах
Щоб побачити мальовничі ландшафти Карпатських гір, ви можете взяти участь у вузькоколійному проїзді залізницею, яка починається в селі Вигода та проходить вздовж річки Мізунка. Під час прогулянки ви насолоджуватиметесь спокоєм природи, побачите гори, поля, будинки місцевих жителів, річки та водоспади.
Поїзд відправляється з Вигоди двічі на день: об 11:00 та 15:00, поїздка триває 4 години. Поїзд робить 3-4 зупинки в різних місцях, включаючи санаторій, річкові пороги та джерело, і ви можете вийти, щоб побачити ці місця, придбати сувеніри та спробувати місцеву їжу.
Яремче
У цьому затишному містечку можна познайомитись із традиціями гуцулів – етнічної групи українців, що мешкає в Карпатах. Ви побачите прекрасні гірські схили, де корінні жителі пасуть овець та корів, а також готують смачний місцевий сир зі свого молока.
Яремче славиться своїм гуцульським сувенірним ринком. Тут ви можете придбати:
- справжню вишиванку (традиційну українську сорочку);
- одяг з овечої вовни (теплі жилети або шкарпетки);
- мед, трав’яні чаї, сир та інші продукти місцевого виробництва.
Серед інших визначних пам'яток цього місця – водоспад «Пробій» та дерев'яний ресторан «Гуцульщина» із традиційним інтер'єром та стравами.
Озеро Синевир
Це казкове місце в самому серці Карпатських гір на висоті 989 км над рівнем моря. Це озеро дуже велике – площа його сягає 7 Га. Посеред озера є острів, а на березі – оглядова площадка та дерев'яні скульптури, присвячені легендарним персонажам.
Вода озера кристально чиста, тому ви можете побачити срібну форель, яка мешкала тут з давніх часів. У недоторканому лісі, що оточує озеро, також мешкає багато рідкісних видів тварин і рослин.
До озера Синевир досить важко дістатися на громадському транспорті. Тому, якщо ви хочете туди поїхати, рекомендуємо взяти напрокат автомобіль або замовити одну з екскурсій, що пропонують туристичні агентства.
Гірськолижний курорт Буковель
Буковель – це найсучасніший і найпопулярніший гірськолижний курорт України, розташований на висоті 900 метрів над рівнем моря. Цей гірськолижний курорт пропонує безліч готелів, ресторанів, SPA, ковзанок, лижних та сноуборд-шкіл. Є численні лижні траси для всіх рівнів, від синього до чорного.
У теплу пору року є багато варіантів активного відпочинку. Ви можете взяти напрокат велосипед, чотириколісний автомобіль, покататися на конях. Також є приміщення для скелелазіння, пейнтболу, тенісу, сплаву річкою Черемош та парк пригод.
У Буковелі є також велике штучне озеро та відкритий басейн. Тож влітку ви можете піти на пляж і спробувати водні види спорту.
Гірськолижний курорт Драгобрат
Це самий високогірний курорт в Україні. У порівнянні з Буковелем, цей гірськолижний курорт є менш відомим та розвиненим, однак менш переповненим і дешевшим. Ви не зустрінете тут довгих черг, щоб насолодитися незайманою природою.
Драгобрат розташований на висоті 1700 метрів над рівнем моря. Схили тут різноманітні, з товстими шарами снігу, і катання на лижах тут захоплююче.
У теплу пору року можна зробити багато речей. Навесні схили гір вкриті фіолетовими крокусами, а з середини літа до осені – чорницею. Окрім того, ви можете піднятись канатною дорогою на вершину гори Штіх та відвідати озера Дохяска та Ворошеська, щоб насолодитися прекрасною природою цієї місцевості.
Говерла
Це найвища і найвідоміша гора українських Карпат (2061 м). Дійти до вершини – це досягнення, яким можна пишатися. Деякі люди навіть вибирають Говерлу як місце для проведення важливих життєвих подій, таких як святкування дня народження чи пропозиції про одруження.
Похід на Говерлу – найпопулярніший гірський маршрут для туристів. Навіть якщо ви ніколи в житті не займалися пішохідними прогулянками, ви можете відправитись на Говерлу. Однак потрібно заздалегідь підготувати свій організм до фізичних навантажень.
Підйом на Говерлу – це одноденний похід, що включає 6-8 годин активної ходьби. Краще починати підйом вранці з досвідченим гірським гідом, оскільки ви легко можете загубитися.
Термальні купальні Косино
Косино – найкращий і найбільший термальний комплекс в Україні з корисною для здоров'я мінеральною водою. Це чудове місце для всіх мандрівників, включаючи сім'ї з дітьми.
Тут ви знайдете фонтани, джакузі та 7 різних саун. Сауна з евкаліптом, угорська сауна з пивною парою, трав'яні та римські сауни.
Термальний комплекс має 5 унікальних басейнів різної форми та розмірів, прикрашених своєрідними скульптурами. Якщо ви приїдете сюди влітку, ви також можете відвідати аквапарк, розташований на території термального комплексу Косино.
Жайворонок
Це сучасний термальний курорт, розташований у Берегові. Він має відкриті та закриті басейни з природною мінеральною водою, температура якої варіюється від 31 до 45 градусів.
Цей комплекс включає готель, кілька ресторанів, саун, соляні кімнати, зоопарк та SPA-салон.
Лумшори
Це мальовниче село біля підніжжя Карпат. Воно відоме своїми чанами з мінеральною водою ще з 17 століття.
Тут ви відчуєте те, що навряд чи відчували десь ще – купання в резервуарах із сірководневою водою та ароматними травами, підігрітими під дровами під дровами. Крім того, ви будете купатися в цих унікальних резервуарах, спостерігаючи за прекрасною природою та дихаючи свіжим гірським повітрям.
Після купання у чанах мандрівники занурюються в холодні води річки Туричка, що протікає неподалік. Потім вони повертаються до резервуарів, щоб відчути зміну температури та п'ють місцевий трав'яний чай. Ця діяльність, що сягає корінням у давні традиції, омолоджує шкіру, добре впливає на нерви та зміцнює імунітет.
Тунель кохання
Він настільки ж романтичний та незвичайний, як і на фото. Це залізнична колія довжиною 5 км, де дерева утворили арку. Тунель розташований поблизу міста Клевань Рівненської області. Це популярне туристичне місце, незрівнянне для фотосесій.
Ви можете відвідувати Тунель кохання протягом року, і кожен сезон у цьому місці має свій шарм. Проте приходьте сюди із засобом від комах, оскільки в тунелі занадто багато комарів.
Печери Тернопільщини
Вчені виявили понад 100 печер на Тернопільщині! Однак лише декілька з них відкриті для туристів. Ви можете відвідати:
- Печеру Вертеба з її лабіринтами та безліччю скарбів, що належать до різних періодів часу. У цій печері знаходиться перший у світі музей археології, трипільської культури та печер неоліту.
- Кришталеву алебастрову печеру – одну з найкомфортніших для туристів печеру Тернопільської області. Проходи печери довжиною близько 27 км заповнені сталактитами та сталагмітами.
- Оптимістичну печеру – найдовшу в світі (240 км) гіпсову печеру. Вона настільки велика, що її ще не повністю дослідили. Тут ви зустрінете озера, кристали, глину, іонізоване та чисте повітря та багато іншого.
- Печеру Млинки, що є найпопулярнішою серед туристів і має безліч маршрутів, відсортованих за рівнем складності. Тут ви можете побачити кам’яні утворення з особливими формами, сталактити, сталагміти та різнокольорові кристали.
Завдяки цій статті тепер ви точно знаєте про найцікавіші та найкрасивіші місця Західної України. Тож не зволікайте та вирушайте у подорож!