Львів – місто легенд. Цікаві місця у Львові майже всюди, кожна старовинна споруда сповнена історичного духу. Крихітні подвір’я та бруковані вулички зберігали таємницю ще з середньовіччя.
У Львові є 60 музеїв та 104 собори та церкви. За останні п’ять років за кількістю туристів Львів перевершив навіть Київ та Одесу. Відвідавши місто хоча б раз, ви назавжди запам'ятаєте його таємничу атмосферу. В цій статті ми зібрали декілька найцікавіших місць у Львові, щоб іноземні туристи та гості міста знали, на що подивитись у першу чергу.
Львівський театр опери та балету
Львівський театр опери та балету – яскравий приклад стилю неоренесансу в архітектурі. Його часто порівнюють із Віденською державною оперою за її великий фасад та декор.
Побудована в 1900 році за проектом польського архітектора Зигмунта Горголевського, будівля зберігає в собі багато таємниць. Одна з легенд говорить, що архітектор зробив спробу самогубства наступного року, оскільки зрозумів, що підземні води річки Плотви змивають фундамент театру. Попри це, Львівський театр опери та балету все ще функціонує та проводить нові вистави кожного сезону.
Ратуша
Ринкова площа є частиною історичного центру Львова, який внесений до Списку світової спадщини ЮНЕСКО. Головною визначною пам'яткою площі є Ратуша, побудована в 14 столітті.
Висота будівлі становить 65 метрів, і вона вважається найвищою ратушею в Україні. В даний час це місце місцевої влади та дивовижна точка зору з неймовірною панорамою на місто.
Палац Потоцьких
Для впливової родини польських магнатів – Потоцьких, у стилі французького класицизму побудована архітектурна пам’ятка 19 століття. Масивні ворота та формовані балкони підкреслюють велич палацу.
Зовнішній та внутрішній декор палацу був забезпечений для організації камерних концертів та організації важливих політичних зустрічей. За радянських часів будівля виконувала функції РАГСу, а на початку 21 століття палац Потоцьких передали Львівській галереї мистецтв.
Вірменський квартал
Одним з найстаріших кварталів Львова є Вірменський квартал. Північна частина міста стала притулком для вірмен у 13 столітті. Вони заснували тут свою церкву, школу, бібліотеку, лікарню та театр.
Переважна більшість будівель датується 16 століттям, до яких входить знаменитий вірменський собор. Хоча його зовнішність та стіни, які досягають товщини 1,5 метра, не особливо вражають, інтер’єр неймовірний. На стінах розміщені приголомшливі картини, деяким з яких 600 років, а купол храму прикрашений мозаїкою.
Личаківський цвинтар
Він є невіддільною частиною архітектури міста та одним із найбільш пишних некрополів Європи, що датується 18 століттям. Місце відоме не тільки своїми чудовими склепами та надгробними пам'ятниками, а й безліччю прихованих казок та легенд, пов’язаних із видатними людьми мистецтва.
Тут близько 500 скульптур абсолютно різних архітектурних стилів та понад 2000 склепів. Написи на надгробках написані українською, польською, німецькою, сербською, італійською, вірменською, латинською, івритом та російською мовами.
Італійський дворик
Італійський дворик відображає архітектурні пам’ятки епохи Відродження. Найромантичніший та найзатишніший куточок на сусідній Ринковій площі, оскільки шум від центру міста туди не доходить.
Слід зазначити, що за тодішніми законами всі кам’яні будинки Площі могли мати не більше трьох вікон на фасаді. Це було правило рівних можливостей, і навіть найбагатший львів’янин, винний торговець Костянтин Корнякт, мусив його дотримуватися. Але 100 років тому міська влада викупила будівлю та розмістила там музей імені короля Яна III.
Зараз на італійському подвір’ї часто проводяться джазові та класичні концерти. Під час них можна випити чашку вишуканої львівської кави.
Успенська церква
Комплекс церкви складається з цілого ансамблю архітектурних шедеврів, який включав друкарню, бібліотеку, школу та музей. Раніше це було місце проведення православної громади старого міста.
Ансамбль має безпосередні стосунки з італійським двориком, оскільки побудований за кошти Костянтина Корнякта. Інтер’єр Успенської церкви прикрашений живописом 17-18 століть, в ній є іконостас 1773 року. Найвища точка – 66-метрова вежа, яка нагадує дзвіницю Венеції.
Львівський університет
Львівський національний університет імені Івана Франка – один із найстаріших у всій Східній Європі. Працював з 1608 до 1773 р. Основними дисциплінами університету були філософія, латинська мова і теологія. Але як тільки Галицьке королівство увійшло до імперії Габсбургів, освіта стала більш світською, і викладання розпочалось українською мовою.
Усі професори університету мали мати звання доктора наук, і кожен кандидат був особисто схвалений комісією Міністерства освіти у Відні. Навчання та робота там вважалися та досі вважаються престижними.
Аптека-музей
Цей музей був відкритий у Львові в 1960-х роках у приміщенні старої аптеки. Експозиція музею розміщена в 16 залах, де показано понад 3000 експонатів.
Так, відвідувачі можуть уважно розглянути колекцію посуду для зберігання ліків, а також справжні фармацевтичні ваги та обладнання. В одному із залів було ідеально реконструйовано аптечну лабораторію. Її відтворили за гравюрами та старими книгами. Крім того, в одному із залів музею є бібліотека з унікальними фармацевтичними книгами та документами.
Львівський музей зброї «Арсенал»
Це єдиний музей такого типу в Україні. Його колекція вражає різноманітністю та унікальністю. Тут представлені бронзові гармати, сокири, посуд зі зброєю, військові замовлення та багато інших предметів, зібраних у 30 країнах світу.
Одним з найцікавіших експонатів музею є унікальний німецький меч 16 століття. Другий такий меч зберігається в Лондонській колекції Воллеса.
Бібліотека Українського католицького університету
Проект бібліотеки Українського католицького університету був розроблений спільно німецькою фірмою Behnisch Architekten та львівською Chaplinskyy&Associates. На спорудження будівлі пішло два роки, і, нарешті, церемонія її відкриття відбулася 10 вересня 2017 року.
Бібліотека має п'ять поверхів і три тераси: два – просто неба, а на верхньому поверсі є засклений простір із чудовим краєвидом на Стрийський парк. Це найсучасніше та екологічно чисте місце у місті Львів, яке, безумовно, варто порівняти зі старовинною архітектурою центру міста.