Що таке електронний аукціон? Це майданчик на якому можна придбати конфісковане майно державних або комунальних підприємств та об’єкти приватної власності. Єдиним державним аукціоном України є система Прозорро, де проводяться відкриті торги.
ТОВ «Електронні торги України» - це електронний аукціон конфіскованого майна, акредитований учасник Prozorro.sale.
Бажаєте придбати авто? Безліч вигідних пропозицій ви знайдете на аукціоні автомобілів Україна. Придивляєтесь до земельної дільниці? Аукціон продажу та оренди конфіскованої землі пропонує різноманіття варіантів у різних куточках нашої країни.
Види аукціонів
Прозорро аукціон дає можливість взяти в оренду нерухомість та земельні ділянки, а також отримати дозвіл на користування надрами.
Усі Прозорро майданчики проводять два види аукціонів:
- Англійський (класичний вид аукціона)
- Голландський (протилежний англійському).
Класичний аукціон передбачає підвищення вартості лота мінімум на 1% після кожної ставки. Цей аукціон проводиться в три етапи. По закінченню останнього етапу система автоматично визначає переможця, який запропонував найвищу ціну до заданого товару. Коли аукціон завершується покупець здійснює оплату та підписує договір куплі-продажу.
Голландський аукціон навпаки починається з оголошення найвищої ціни. З часом ціна знижується поки не знайдеться перший покупець, який згоден сплатити за виставлений лот. По закінченню обидві сторони підписують договір, а покупець стає власником товару.
Як проходять державні аукціони – етапи
Як проводиться тендер та що треба знати про державний аукціон читайте далі у нашій статті.
Державні закупівлі онлайн в Україні проводяться в декілька етапів:
- Початок відкритих торгів
На майданчиках Прозорро з’являється інформація про початок проведення державних тендерів. Оголошують умови та вимоги щодо потенційних учасників.
- Реєстрація учасників
Підприємства та комерційні компанії подають заявки на прийняття участі у тендері, пересилають необхідні документи та звертаються з власною пропозицією.
- Проведення аукціону
На початку першого етапу оголошують усіх учасників та запропоновані ними ціни. Система сортує їх у порядку від найбільшої до найменшої. Під час трьох етапів усі учасники знижують свою попередню вартість за послуги чи товар. Конкуруючі підприємства мають можливість слідкувати за ходом торгів та змінами у рейтингу пропозицій.
- Оцінка пропозицій
По закінченню третього етапу замовник має проаналізувати всі пропозиції від учасників тендеру та визначитися з переможцем. Зазвичай на оцінювання надається 5 діб, але у деяких випадках термін може збільшуватись до 20 діб.
- Підписання договору
На фінальному етапі оголошують переможця тендеру та інформують про закінчення торгів. Кожен з учасників має право дізнатися про переваги свого конкурента у замовника.
Тендери в Україні - хто може взяти участь?
Учасниками тендеру є замовник – державне підприємство чи установа та комерційна компанія, яка здатна надати послуги чи товар замовнику.
Практично всі юридичні та фізичні особи мають право брати участь у тендері. Фізична особа має бути зареєстрованим приватним підприємцем, щоб стати учасником процесу державних закупівель.
Для початку участі постачальникам варто зареєструватися в системі Prozorro.
По материалам: https://ubiz.ua/