Лікування кореневих каналів викликає занепокоєння у багатьох пацієнтів, однак, хоча ця процедура досить складна, сьогодні вона приносить дуже позитивні результати. Складність лікування кореневих каналів пов’язана, перш за все, з анатомічною будовою зубів, часом важким доступом до зубів під час лікування (особливо бічних), окрім того - стоматолог повинен бути готовим до несподіваних проблем під час роботи. Успіх лікування кореневих каналів залежить від багатьох факторів: належної підготовки, знань, досвіду стоматолога та вмілого використання відповідного обладнання.

В ендодонтичних процедурах виконувані процедури вдосконалюються різноманітністю інструментів все для стоматологів, виготовлених із нікель-титанових сплавів. Що використовується для лікування кореневих каналів?

Ручний інструмент

Основою лікування кореневих каналів є використання ручних інструментів. Вони мають:

  • різну форму,
  • спосіб роботи,
  • призначення.

Стоматолог використовує їх при очищенні каналів, обережному розширенні або підготовці всього каналу вручну.

Ручний інструмент виготовляється з нікель-титанових сплавів. Застосування такого матеріалу має безліч переваг, в тому числі вони дуже гнучкі, забезпечують ефективне різання, менший ризик перфорації каналу та зменшення робочого часу. На жаль, нікель-титанові інструменти мають суттєвий недолік, оскільки характеризуються меншою міцністю порівняно з інструментами з нержавіючої сталі.

Ендометр

Для визначення довжини кореня зуба потрібен ендометр. Його робота заснована на принципі вимірювання різниці струмового опору різної частоти між кореневим каналом і кісткою, в якій знаходиться зуб. Ендометричне вимірювання не завжди відповідає реальності, тому рекомендується проводити рентгенологічне обстеження після лікування кореневих каналів. Пацієнти, які проходять лікування кореневих каналів, можуть чути пульсуючий високий сигнал, який іноді швидший, а іноді повільніший. Таким чином, ендометр визначає, чи достатньо очищений кореневий канал.

Механічні інструменти

Коли початковий етап лікування каналу завершено, стоматолог може продовжувати роботу за допомогою верстатів, які значно прискорюють роботу. На відміну від ручного інструменту, верстати виготовляються виключно з нікелево-титанового сплаву, що робить їх більш гнучкими, ніж звичайні ручні інструменти. Верстати також мають різну форму, різні способи роботи, але їх об’єднує одне - для їх використання потрібен спеціальний пристрій, тобто ендодонтичний мікромотор. Мікромотор обертає інструменти з відповідною швидкістю, окрім того, пристрій запрограмований таким чином, щоб крутний момент був пристосований до конкретного обладнання. Це важливо, оскільки інструмент таким чином захищений від поломки.

Збільшувальні прилади: хірургічний мікроскоп, лупа

Лікування кореневих каналів вимагає від стоматолога великої точності та скрупульозності. У стоматології використовуються два пристрої, що збільшують зону лікування: лупи та хірургічний мікроскоп.