Весна в горах — чарівна та дивовижна. Засніжені схили вкриваються зеленими островами першої трави, пролісків і шафрану, а в повітрі з’являється ніжний аромат молодої хвої. Якщо ви вибрали для відпочинку саме цю пору року, ми підкажемо, куди прямувати й чим зайнятися у весняних Карпатах.

Буковель

Якщо взимку не вдалося покататися на лижах, встигніть зробити це на початку весни. Сніг на гірських вершинах тримається до середини березня, тому сміливо бронюйте номер на https://starapravda.com.ua/rooms/ і вирушайте в Буковель. Комфортабельні котеджі готельного комплексу «Стара Правда» раді гостям у будь-яку пору року.

Чергувати активний відпочинок можна з дегустацією гуцульської кухні, пішими прогулянками лісовими стежками, релаксом у гарячому джакузі просто неба, оздоровчим масажем, рибалкою, захопливими екскурсіями та незабутніми фотосесіями.

Яблуниця

Ще один український гірськолижний курорт, де навіть на початку весни доступні снігові розваги, працюють підіймачі та пункти прокату лижного спорядження. Безпосередня близькість від Буковеля, Драгобрату та Яремче дозволяють знайти розваги на будь-який смак. Ви можете відпочити в розважальному центрі, здійснити похід на найвищу точку Українських Карпат — Говерлу, відвідати Національний природний парк, побачити гори Синяк, Хом’як і полонину Довга. Обов’язково насолодіться місцевими краєвидами з оглядових майданчиків. Для того, щоб оглянути чарівні пейзажі, вам не знадобиться підійматися дуже високо.

Верховина

Назва селища говорить сама за себе. Воно розташоване в найвищій частині Карпат на березі річки Чорний Черемош. Крім мальовничої природи в цьому магічному місці, яке є головним центром гуцульської культури, на вас чекає багато цікавого. Вісімнадцять музеїв познайомлять з історією гуцульщини, народними костюмами, музичними інструментами, побутом, обрядами та звичаями українських горян.

Не забудьте піднятися на гору Піп Іван, щоб побачити стару польську астрономічну та метеорологічну обсерваторію, зробити екстремальний сплав грізною річкою Черемош, з оглядової вежі, розташованої на височенних смереках, насолодитися околицями та побачити Чорногірський хребет і гору Пушкар.

Шешори

Колоритні Шешори розкинулися на берегах річки Пістиньки, що славиться своїми Сріблястими водоспадами. Три мальовничих каскади скидають воду з п’ятиметрової висоти та розливаються нижче за течією спокійною гладдю. Також у Шешорах ви можете познайомитися з гуцульськими народними промислами та дивовижними тканими рушниками й скатертинами знаменитої майстрині Анни Василащук.

Якщо ви плануєте відпочинок на початок березня, поєднайте культурну програму з лижними розвагами в невеликому гірськолижному комплексі в Національному парку «Гуцульщина». Місцеві траси мають середній рівень складності та ідеально підходять для дітвори й початківців.

Східниця

Бальнеологічний курорт знаходиться в широкій долині біля передгір’я Карпат на березі гірської річки Східничанки. За природну мальовничість селище називають «українською Швейцарією». Сніг тут сходить швидко та тримається в березні лише на гірських вершинах, а до середини квітня повітря наповнюється чудовими ароматами диких трав і молодої зелені вікових широколистяних лісів.

Походи в гори та захопливі прогулянки національним рекреаційним парком «Сколівські Бескиди» та наскельним містом-фортецею Тустань можна поєднати з оздоровленням лікувальними торф’яними грязями та «живою» мінеральною водою з 38 джерел і 17 свердловин.

Вирушайте в Карпати та насолоджуйтесь гірським повітрям і мальовничими краєвидами весняних гір!