Англійська – цікава мова для вивчення, і хоча він вважається доступним і відносно простим для вивчення. З 750 000 слів і орфографією, які можуть збити з пантелику навіть самого досвідченого учня, швидке вивчення англійської може здатися неможливим. Так з чого почати вчити англійську і чи можна зробити це швидко? Вивчивши цю статтю, ви зрозумієте, що це можливо, якщо у вас є правильна стратегія.
Прочитайте все, що попадеться під руку
Про що мова? Ми говоримо про такі речі, як:
- класична література;
- книги в м'якій обкладинці;
- газети;
- веб-сайти;
- електронні листи;
- англомовні групи в соціальних мережах;
- і навіть інструкції до приладів.
Навіщо це робити? Що ж, цей контент буде сповнений соковитою новою лексикою, а також неабиякою кількістю тієї, яку ви вже знаєте. Це допоможе вам швидко покращити свої навички, оскільки повторне знайомство з вивченою лексикою дає вам нові приклади в контексті, тим самим зміцнюючи ці слова в вашому розумі.
З іншого боку, вивчення нових слів і виразів необхідне для створення вашого словникового арсеналу, особливо в такій мові, як англійська з такою великою кількістю слів. Однак не варто просто читати, рухайтеся далі – тепер вам потрібно...
Активно звертати увагу на новий словниковий запас
Ця класична порада дається не даремно: вона працює! Коли ми вчимося, ми часто так любимо нове слово, що забути його неможливо.
Але повірте, не всі прилипає з першого разу. Щоб боротися з цим, візьміть за звичку носити з собою кумедний блокнот або використовувати такий інструмент, як Evernote. Кожного разу, коли ви чуєте або читаєте нове слово або вираз, записуйте його в контексті: тобто в реченні та підкресліть його значення. Це заощадить ваш час, оскільки ви не будете повертатися до цього слова і питати себе про те, що саме воно значило.
Поговорити з носіями англійської мови
Для чого потрібна мова, якщо не для спілкування? Звичайно, ми, люди, стали експертами в спілкуванні, не відкриваючи рота – спасибі Viber і Whatsapp! Але коли справа доходить до спілкування з іноземцями, то саме носії мови допоможуть вам запам'ятати мову набагато краще, ніж просто читання або листування.
Тільки подумайте, скільки разів ви чули, як люди кажуть, що вони «розуміють, але не говорять англійською». Багато потенційних англомовних людей перетворили розмову в величезний нездоланний бар'єр, який тільки дратує їх. Не будьте таким. Знайдіть носіїв мови для неформального мовного обміну, запишіться на курси або займіться онлайн-курсами.
Підписатись на підкасти або канали Youtube англійською мовою
Подобається гумор, політика, ведення блогу, приготування їжі? За темами, що охоплюють всі можливі інтереси, для вас обов’язково знайдеться цікавий англомовний підкаст або канал на Youtube. Підпишіться на деякі з них і слухайте під час водіння або дивіться по дорозі в школу, на роботу.
Спочатку можуть виникати складнощі в позбавленні від рідного акценту. Але дотримуйтеся цієї поради, і незабаром ви почнете не тільки розуміти те, що чуєте, а й успішно висловлювати свою думку за допомогою нової лексики.
Вирушити за кордон
Якщо є кращий спосіб вивчити англійську, ніж зануритися в нього, живучи та навчаючись в англомовній країні, ми хотіли б його дізнатись. Не секрет, що англійська – найпоширеніша мова у світі, і, маючи довгий список країн на вибір, ви можете обрати ідеальне середовище для навчання в залежності від півкулі, погоди або улюбленої країни.
Подумайте про Австралію, Нову Зеландію, Великобританію, США, Канаду та Південну Африку. Навіть в Туреччині та Єгипті персонал, крім арабської, володіє англійською мовою. Крім того, в такому середовищі ви зможете повправлятися у своїх навичках.
Використовувати пости своїх друзів
Є друзі, які публікують повідомлення в Інтернеті англійською мовою? Не ігноруйте їх у своїй стрічці новин: переглядайте статті, якими вони діляться, і намагайтеся вивчати одну або дві з них кожен день більш докладно.
Це можуть бути статті з новин або журналів, відео, виступи, повідомлення в блогах, пісні або що-небудь ще. Якщо вони англійською мовою, а сама тема вас цікавить – це, безперечно, буде дуже корисно.
Ставити багато питань
Цікавість могла позбавити Варвару носа, але вона також підштовхнула багатьох вивчати мову із «нахабством» в хорошому сенсі цього слова. У міру того, як ви вивчаєте англійську, у вас виникне гора питань, на які треба не боятись знаходити відповіді.
Не керуйтеся своїми сумнівами – проявіть цікавість! Якщо ви записані на курс, питайте свого вчителя (адже це його робота). Але якщо ви вчитеся самотужки, не турбуйтеся: знайдіть відповіді в блогах або на мовних веб-сайтах, запитаєте у знайомих носіїв мови або почитайте форуми. Ви будете щасливі, що зробили це.
Цікавитись інтерв'ю «зіркових» особистостей
Урізноманітніть своє навчання, обравши актора або співака, – носія англійської мови, – який вам подобається. А тепер зайдіть в Інтернет, знайдіть купу інтерв'ю, які він дав, і подивіться їх.
Поспостерігайте за суттю, потім ще раз, виділяючи час на запис цікавих виразів і слів, які ви чуєте. Сленг, розповіді, гумор і анекдоти з цього інтерв'ю напевно дадуть вам багато можливостей для розвитку особистих навичок.
Починати з того, що вам дійсно потрібно
Ваше вивчення англійської мови, ймовірно, піде набагато швидше, якщо ви постійно будете нагадувати собі про свої мотиви до навчання. Визначте для себе чого саме ви хочете домогтися від вивчення англійської, для чого вам це потрібно.
Ви збираєтеся навчатися за обміном? Тоді зосередьтеся на лексиці, пов'язаній з вашим навчанням. У вас намічається закордонна конференція? Освіжіть в пам’яті початок розмови, щоб використовувати його з іншими учасниками. Збираєтеся на річну перерву? Схоже, вам допоможе словниковий запас для подорожей і туризму.
Якщо ви просто почнете вивчати англійську, сподіваючись магічним чином вивчити що-небудь, то це заочно провальний намір. Адже в підсумку ви, швидше за все, заплутаєтеся та втратите віру у власні сили.
Вірити в себе
Коли ви починаєте відчувати, що нічого не робите, що трапляється з усіма учнями в якийсь момент, не кажіть: «Я не говорю по-англійськи» або «Я ніколи цього не зрозумію».
Фактично, виключіть фрази «невдахи» зі свого словника. Вони тільки затуманюють ваше уявлення про ваші успіхи, переконуючи в тому, що ваші мрії добре говорити по-англійськи неможливі.
Замість цього скажіть: «Я вивчаю англійську і кожен день вдосконалююсь», «Це не завжди легко, але воно того варте», «Я знаю набагато більше, ніж шість місяців тому» та інші фрази, щоб нагадати собі про особисті досягнення. Мотивація – ось що дійсно важливо.
Тому не впадайте у відчай. Пробуйте, вивчайте, і у вас обов'язково все вийде.