Облаштування септиків має велике значення для власників приватних будинків. Це завдання особливо актуальне для створення комфортних умов на дачній ділянці. Для створення септика найкраще використовувати бетонні кільця. Вони ідеально підходять для вирішення цього завдання.
Бувають різні бетонні кільця. Однак для виробництва септика підходять далеко не всі їх види. Нижче ми розповімо вам про те, які кільця з бетону слід використовувати для спорудження цих конструкцій.
Як вибирати матеріал?
Для будівництва септиків можна використовувати різні бетонні кільця. Найкраще для цієї мети підходять конструкції з висотою 90 см або 100 см. Для створення септика підходять кільця з наступним діаметром:
- 70 см;
- 80 см;
- 100 см;
- 129 см;
- 150 см;
- 200 см.
Більшість будівельників віддає перевагу до конструкцій з такими параметрами. Бетонні кільця дозволять вам швидко, надійно і якісно побудувати септик на своїй дачній ділянці. Нижче ми розповімо про те, які види конструкцій є найбільш актуальними.
Види септиків з бетонних кілець
Існує технічна можливість зробити септик максимально надійним і якісним. Спочатку розглянемо однокамерні конструкції. В наш час вони вже практично не використовуються. Це пов'язано з тим, що однокамерні септики потрібно часто очищати. Такі конструкції можуть підійти для установки на невеликій дачній ділянці. Тобто, їх використовують в тому випадку, коли септиком користуються рідко.
Двокамерні конструкції є більш популярними. Вони складаються з герметичної ємності і фільтруючого колодязя. У перший відсік йдуть стоки, де вони відстоюються. При цьому тверді частинки осідають на дні. Обидва відсіка з'єднані за допомогою труби, яка знаходиться нижче вхідної труби. Вода йде в нижні шари грунту. У ємності накопичується тільки мул, а також дрібни частинки.
Трикамерний септик є найбільш надійним і ефективним. З нього виходять практично на 100% безпечні стоки. Конструкція доповнена додатковою ємністю з герметичним дном.
Перший відсік виконує важливу функцію. Він максимально герметичний. У нього немає доступу кисню. Цей відсік використовується для первинного очищення з осадженням суспензій і переробкою органіки анаеробними бактеріями.
Другий елемент продовжує фільтрацію. Кисень в нього надходить за спеціальною трубі. Тут відбувається переробка залишків органічних частинок. У другому відсіку мулу накопичується зовсім небагато. Рідина направляється далі в фільтруючий колодязь з перфорованими стінками. Дно у нього відсутня. У грунт йде тільки добре очищені відходи, які проходять через піщано-щебеневу подушку.