Від чого залежить розмір аліментів на дитину? Кому, коли і як довго потрібно платити за утримання? Яка процедура обслуговування? Що таке негайні аліменти?
Виплата аліментів - неприємний обов’язок батьків, які (найчастіше після розпаду шлюбу) не отримали повних прав на догляд за дитиною. Зазвичай це стосується батьків. У нашій країні ми маємо величезну проблему зі збором виплат на утримання дітей. Боржники з утримання завжди використовують абсолютно однаковий аргумент: вони не можуть дозволити собі виплатити присуджену суму. Тому варто перевірити, на підставі чого суди розраховують аліменти на дитину.
Кому і як довго потрібно платити аліменти?
Як правило, утримання здійснюється на рахунок дитини або колишнього подружжя. Їх виплачує той із батьків, який судом не призначений опікуном. Аліменти передбачаються як одна з форм "внесення" до бюджету на виховання та утримання дитини. Більшість людей помилково вважають, що утримання повинно виплачуватися лише до досягнення дитиною 18 років. Закон прямо говорить: це зобов'язання покладається на батьків, поки дитина (навіть доросла людина) не зможе утримувати себе, а саме:
- отримання дитиною професії або кваліфікації для оплачуваної роботи,
- отримання дитиною майна, що приносить дохід, достатній для покриття власних витрат на життя (наприклад, квартиру в оренду).
Той факт, що дитина навмисно продовжує період залежності, тобто повторює рік навчання, часто змінює школу та напрямок навчання, звільняє від обов'язку на утримання. На практиці аліменти можна виплачувати навіть дитині середнього віку - це виправдано, наприклад, хворобою, яка унеможливлює роботу. Слід пам’ятати, що лише суд може звільнити аліментне зобов’язання - отже, не може бути так, що, наприклад, батько підозрює повнолітнього сина у прогулі та припиняє платити, докладніше дивіться на сайті https://consultant.net.ua/.
Коли справа про аліменти надходить до суду?
Обидва батьки зобов’язані платити за утримання дитини. Якщо один з них цього не робить, інший має право подати запит на аліменти. Цікаво, що при цьому, батьки не повинні розлучатися. Запитуючий повинен вказати розмір аліментів, який він очікує, але не граничний рівень. Найбільш вигідним рішенням для батьків є врегулювання питання мирно, без участі суду. Вони можуть укласти, наприклад, цивільно-правовий договір, в рамках якого кожен місяць зобов'язується сплачувати певну суму.
Обсяг аліментів: від чого це насправді залежить?
Давайте відкладемо осторонь сцени із серіалів та фільмів. Суди не приймають рішення про розмір допомоги, виходячи з того, скільки запитуваний батько робить мучене обличчя. Враховуються конкретні критерії. Цікаво, що в нашій країні (поки що) немає жорстких вказівок, яких повинні дотримуватися суди. Це одна з причин, чому справи про утримання можуть затягнутися на місяці - суд просто повинен проаналізувати численні документи та свідчення.
Коротко кажучи: розмір аліментів залежить від обґрунтованих потреб дитини та можливостей заробітку батьків. Запам’ятайте другу частину цього визначення, адже воно стане в нагоді. Дуже важливо, щоб батьки пам’ятали, що вони обоє зобов’язані задовольнити ці обґрунтовані потреби.