Гідною альтернативою стандартним протезам сьогодні є нейлонові. Їх основа – гнучкий рожевий нейлон, що робить виріб еластичним. Протези фіксуються за допомогою зубодесневих кламерів, які також виготовляються з нейлону і в процесі установки охоплюють в області ясен крайні зуби.
Стандартні кламери виготовляються з металу, що в результаті псує естетику, нейлоновий протез залишається практично непомітним. Їх іноді називають «силіконовими», однак таке визначення абсолютно не вірне.
Особливості нейлонових протезів
Популярні вставні конструкції з нейлону мають багато переваг.
1. Вони практично невидимі. Це пов'язано з повною відсутністю в так званій «лінії усмішки» людини металевих кламерів, які можна помітити у пластмасових протезах. Рожевий нейлон – матеріал природного кольору і практично не відрізняється від відтінку слизової людини.
2. Гіпоалергенність. Ця властивість стає особливо важливою, коли людина, що страждає на алергію, потребує встановлення зубних протезів, але організм негативно реагує на акрилову пластмасу. Крім того, за бажанням пацієнта можна виготовити протези різних відтінків в залежності від природного кольору рідних зубів.
Нейлоновий протез – деталь, яка безпосередньо взаємодіє з організмом людини, має і мінуси, а саме:
- наявність кламерів – для фіксації та утримання конструкції на здорових зубах (не сильно жорсткі, можуть просідати та натирати ясна);
- нерівномірне навантаження на ясна – при постійному жуванні на одну сторону, може з’являтися деформація конструкції та ураження ясен.
Також жорсткий каркас пластмасових протезів під час жування на одній стороні може розподіляти навантаження рівномірно по всій своїй області. Гнучкий каркас нейлонового варіанту не дозволяє це зробити.
Коли рекомендується звернутися до нейлонового протезування
Основні переваги нейлонових протезів може побачити людина, якій потрібно замінити кілька зубів. Так, фахівець може встановити «нові зуби», які за своїм кольором та зовнішнім виглядом важко буде відрізнити від справжніх. Це особливо актуально, коли потрібно відновити щелепу після спортивної травми, нещасного випадку і подібного.
Також фахівці рекомендують встановлювати нейлонові гнучкі варіанти при заміні кінцевих зубів, поруч з якими немає інших, а значить, звичайний протез стає досить важко надійно закріпити.
Варто зазначити, що такі протези не можна встановлювати, якщо у пацієнта спостерігається висока рухливість слизової ясен, пародонтит і, так звані, «низькі зуби», тобто низька висота коронок зубів.