Маленькі діти часто схильні до алергії, так як їх імунітет ослаблений. Завдання батьків - вчасно розпізнати прояви нетипової реакції організму і вжити заходів. Розглянемо основні види алергії у дітей і як вони проявляються.

Форми дитячої алергії

Викликати алергічні реакції можуть продукти харчування, пилок, білок тварин. Причини алергії у дітей достовірно не виявлено. Одними з явних називають спадковість і раціон мами під час вагітності (що стосується харчового виду алергічної реакції).

Форми алергії у дітей

Основні види алергії у дітей:

1. На пил, а точніше - на пилових кліщів.

2. На тварин. Цей вид викликає не шерсть, а протеїни, які містяться в слині. Тому навіть на котів без шерсті може спостерігатися алергія.

3. На пилок. Поліноз - це нетипова реакція, яка виникає під час цвітіння рослин, має сезонний характер.

4. На ліки і хімічні речовини. Захисна реакція організму на медикаменти та засоби гігієни.

5. Харчова. Може виникнути на тлі неправильного раціону і вживання занадто «агресивних» продуктів: цитрусові, солодке, прянощі, молоко і похідні.

Харчова алергія у дітей в маленькому віці найбільш поширена. У немовлят може залежати від раціону мами в період грудного вигодовування.

Батькам важливо вчасно помітити зміни і звернутися до алерголога. Сильні алергічні реакції можуть погіршити якість життя дитини. Представлено багато засобів, які допомагають впоратися з симптомами. Детальніше про один з них можна переглянути на сайті Назафорт Алергія.

Симптоми алергії у дітей

Прояви алергічних реакцій подібні:

1. Діатез. Це висипання на шкірі. Такий прояв алергічної реакції буває у немовлят і може зберегтися до дорослого віку.

2. Риніт. Запалення слизової носа, яке супроводжується нежиттю, чханням, ускладненим диханням. Найчастіше це прояв алергії у дітей на пилок.

3. Кропив'янка. Висип, який нагадує укус комахи або опік кропиви.

4. Кон'юнктивіт. Набряк повік, супроводжується свербінням, сльозоточивістю, боязню світла і відчуттям «піску» в очах.

5. Бронхіальна астма. Дихальні шляхи звужуються, що викликає ускладнене дихання. Дитину мучить задуха і виснажливий кашель.

Чому важливо вчасно звернутися до лікаря і почати лікування? Тому що можуть виникнути ускладнення як при прояві симптомів, так і надалі. Якщо риніт переходить в хронічну форму, дитини можуть мучити головні болі. При кропивниці висипання сверблять, тому дитина буде їх розчісувати. Це може привести до запалень, від глибоких ран залишаться шрами або рубці.

Алергія - це не те захворювання, яке проходить само собою. Воно може ускладнити дитині життя. Тому важливо подбати про сучасну діагностиці та визначенні алергену. Це дозволить скоротити контакт і підібрати методи полегшення симптомів.

Детальніше: https://nasafort.com.ua/anti-alergen/