Періодичне технічне обслуговування - запорука безпеки і здоров’я всіх, хто живе в будинку чи квартирі. Якщо не проводити чистку димохідних каналів, високий ризик зворотної тяги, яка може привести до потрапляння чадного газу в приміщення. В свою чергу така ситуація веде до отруєння і небезпеки не тільки для здоров’я, але й для життя. Чадний газ не має запаху, блокує потрапляння кисню до всіх клітин. Якщо вчасно не виявити його появу і не надати допомогу, можливі летальні наслідки. Чистка димоходу, ціна якої максимально доступна, повинна проводитися мінімум 2 рази в рік.

5 причин, чому чистка димоходу обов’язкова

Якщо не проводити вчасно технічне обслуговування теплового обладнання і вентиляційної системи, можуть виникати такі неприємні і небезпечні явища:

  • зворотна тяга, яка спричиняє потрапляння чадного газу в приміщення;
  • шар сажі зменшує віддачу тепла;
  • стінки димоходу зношуються, з’являються тріщини;
  • попіл перешкоджає виявлення дефектів, маскує їх;
  • велика кількість сажі при наявності тріщин може загорітися.

Обслуговування твердопаливного котла, чистку потрібно проводити кілька разів на рік. При інтенсивній експлуатації і використанні смолистих порід дерева на стінках накопичується велика кількість сажі. Газові котли засмічуються не так інтенсивно. Для їх нормальної роботи достатньо проводити чистку 1 раз в рік. Димоходи кафе, ресторанів і інших громадських закладів згідно норм повинні обслуговуватися кожного місяця.

2 способи очищення димоходу

Є два методи, які дозволяють позбавитися від сажі:

  • хімічний;
  • механічний.

Використання хімічних засобів дозволяє позбутися невеликого нальоту до 3 мм і підтримувати чистоту вентиляційних каналів. Основне призначення речовин - перешкоджання накопиченню продуктів переробки.

Механічний метод більш ефективний і дозволяє позбутися будь-яких забруднень, очистити стінки від нальоту, товщина якого від 3 мм. Такий спосіб очищення потребує наявності відповідного обладнання і навичок. Тому подібні роботи може виконувати тільки сажотрус, який має досвід роботи. Для чистки використовуються гирі, йоржі, штанги, вали і троси, які дозволяють відновити функціонування каналу, незалежно від складності забруднення. В димохід можуть потрапляти гілки, листя, пташині гнізда. Якщо не вдається відновити прохідність, використовуючи звичайні інструменти, трубочисту доводиться розбирати димохідний канал. Залежно від інтенсивності експлуатації твердопаливного котла механічне очищення потрібно поводити не рідше 3-4 разів на рік.

Не варто самостійно займатися чисткою, адже без наявності певного рівня знань і уміння, можна пошкодити димохід і поранитися самому. Таку роботу краще довірити професіоналам. Трубочист проведе діагностику стану димоходу, прибере шар сажі і всі предмети, які потрапили в прохід. В список послуг також може входити чистка витяжок і мангалів. Проте основна діяльність спеціалістів - це саме чистка комина. Дрогобич, Львів, Трускавець, а також інші міста вже оцінили переваги професійного сервісу, яким можуть скористатися всі користувачі твердопаливних і газових котлів, а також печей і камінів.