Домашній пил – один з найвідоміших алергенів. А ще у квартирі обов’язково в повітрі присутні часточки вуличного бруду, відмерлі клітини шкіри, тканинні волокна з одягу, шерсть тварин, цвіль з грибком.

Як зробити свою оселю чистою і не страждати під час прибирання, якщо ви алергік? Ось кілька порад для полегшення життя з алергією.

Без вологого прибирання не обійтись!

Піднімати купу пилюки сухою ганчіркою або віником, не змочивши його попередньо водою – дуже погана ідея.

По-перше, це безпосередньо провокує потрапляння частинок-алергенів в організм, по-друге, зметені пилинки просто знову осядуть на меблях, килимах і стінах. Тож пилосос з функцією вологого прибирання або швабра зі змінною ганчіркою обов’язково мають з’явитися у вашому арсеналі для прибирання.

Особливо важливо проводити вологе прибирання в передпокої, бажано частіше, ніж в інших кімнатах, адже тут зберігається взуття та верхній одяг, на яких з вулиці додому потрапляють різні малоприємні штуки.  

Не потрібно колекціонувати засоби побутової хімії

Якщо у попередньому пункті йшлося про недостатньо ретельне прибирання, то згадаймо й протилежну крайність. Дехто у прагненні навести абсолютну чистоту та знищити всі можливі алергени починає сліпо скуповувати мийні засоби.

Тож якщо це про вас, зауважте: деякі хімічні речовини є потенційними подразниками, хоча і не викликають загострення алергії самі по собі. З ними варто бути обережними:

  • формальдегід і лаурилсульфат натрію – містяться в засобах для миття посуду і чищення килимів;
  • аміак – зустрічається у продуктах для миття вікон і дзеркал;
  • гіпохлорит натрію – у порошках для відбілювання.

Якщо ви все ж маєте намір продезінфікувати речі чи побутові поверхні, кращим рішенням стане пароочищувач. Його потужний струмінь гарячої пари вб’є всі бактерії, а вам ніяк не зашкодить.  

Міняйте постільну білизну як у п’ятизірковому готелі

Про те, що простирадла та наволочки потрібно регулярно міняти відомо усім, але, якщо ви алергік, то виконувати цю процедуру потрібно ще частіше, а прати білизну обов'язково в гарячій воді, виставивши у пральній машинці режим 90 градусів.

Рятівні сучасні технології

Сучасна техніка для прибирання, зокрема пилососи, здатна відфільтровувати найдрібніші частинки пилу. 

Найкраще використовувати моделі з фільтром НЕРА, які захоплюють дрібні частки, в тому числі алергени, та надійно утримують їх всередині пристрою. Вони вловлюють 99,9% частинок пилу розміром не більше 0,3 мікрона, випускаючи назовні тільки чисте відфільтроване повітря.

Крім розумної техніки варто згадати й про інноваційні матеріали. Ганчірки зі старого одягу тільки ще більше розноситимуть пилюку по квартирі. 

А от серветки з мікрофібри здатні захоплювати найдрібніші частинки з будь-якої поверхні – скла, кахлю, дерева. Мікрощетинки вичищають найдрібніший бруд, жир, бактерії, значно підвищуючи якість прибирання. 

Не ігноруйте важкодоступні місця

До стельових вентиляторів, кондиціонерів, віконних рам чи одвірок дверей руки доходять в останню чергу. Саме тому на них накопичується особливо багато пилу, який потім розлітається по всьому дому. Тож наступного разу почніть прибирання саме з них і відчуєте, що дихати стало набагато легше.

Звертайте увагу на дрібниці

Спробуйте пригадати, коли ви востаннє змінювали шторку у ванній? А пилососили матрац? Ці місця – найбільші осередки скупчення алергенів. Вологість та бруд у ванній кімнаті – прямий шлях до цвілі, а у запилених матрацах, про які так часто забувають, полюбляють селитись пилові кліщі.

Якщо прояви алергії не надто важкі, немає потреби позбуватись килимів, змінювати штори на жалюзі, обтягувати м’які меблі антипиловими чохлами, зносити книги у підвал.  Щоб полегшити симптоми, достатньо лише трошки удосконалити способи прибирання та збільшити їх частоту.

Якщо самим вам цим займатись ліньки, ніхто можна делегувати цю справу професіоналам. У клінерів компанії УБЕРЕМ достатньо досвіду, інструментів та засобів, щоб ваша оселя засяяла чистотою та жодна пилинка не залишилась поза увагою.