Наближається Новий рік (а з ним і інші зимові свята), і це значить, що пора задуматися над тим, що подавати на святковий стіл. А яке ж велике застілля обходиться без красивих і дуже смачних салатів? Один з таких традиційних святкових салатів ми розберемо в цій статті. Загалом, тут ви дізнаєтеся, як приготувати оселедець під шубою.
Оселедець під шубою – надзвичайно популярний салат, який вже давним-давно став одним з обов'язкових страв на новорічному столі. Звичайно, оселедець під шубою роблять і на весілля, і на ювілей, загалом, на будь-які свята, що супроводжуються застіллям.
Краса цього салату полягає в тому, що він готується з найдоступніших продуктів: картоплі, моркви, яєць, цибулі, майонезу, буряка і слабосоленого оселедця. З кожного інгредієнта формується шар, шари накладаються один на одного, а між ними для зв'язку і смаку додається майонез.
Це досить звична технологія приготування, що отримала широку популярність в СРСР. На виході у нас дуже смачне, поживне та естетичне блюдо (особливо якщо приділити увагу даному пункту). Чудова закуска для будь-якого свята! Нижче пропонуємо вам покроковий рецепт приготування оселедця під шубою з фото і відео.
Класичний рецепт оселедець під шубою: інгредієнти
Які ж існують критерії класичного приготування? По-перше, салат повинен складатися з шарів. По-друге, крім овочів та оселедця, до складу цієї страви повинні входити ще й варені яйця (так-так, деякі готують без них).
Звичайно, в кожній родині вже досить давно сформувалися свої традиції приготування. Тому хтось може додавати в «класику» яблука, зелений горошок і ще якісь додаткові інгредієнти.
Для приготування салату за класичним рецептом нам знадобиться:
- відварна картопля – 6-8 бульб;
- варена морква – 3-4 шт.;
- варений буряк – 400 г;
- ріпчаста цибуля – 1 велика головка;
- курячі яйця (варені круто) – 5 шт.;
- солоний оселедець (філе) – 260 г;
- майонез – 1 пакетик (250-400 г в залежності від уподобань).
Як зробити оселедець під шубою
Заздалегідь відварюємо картоплю в мундирі, а також буряк і моркву. Далі очищуємо всі овочі, чистимо яйця від шкаралупи, оглядаємо оселедець на наявність дрібних кісточок.
Тепер картоплю, моркву й буряк слід натерти на грубій тертці та розкласти в різні чашки. Цибулю дрібно-дрібно рубаємо, оселедець теж нарізаємо на дрібні шматочки. Натертий буряк додатково змішуємо з ложкою рослинної олії, щоб він не фарбував інші продукти.
Беремо широке блюдо або якийсь салатник – будемо починати збирати шари. І першим шаром йде нарізане філе оселедця. Поверх оселедця укладаємо подрібнену цибулю.
Далі акуратно покриваємо все це тонким шаром майонезу. Для зручності можна скористатися силіконовою лопаткою.
Важливий момент! Хтось стверджує, що першим шаром повинен бути оселедець, інші ж кажуть, що саме картопля повинна бути першою. Однак за класичним рецептом починати треба з оселедця. Згадайте назву салату? Саме так, всі інші складові треба викладати зверху на рибу.
Тепер йде картопляний шар. Покриваємо, підрівнюємо та трохи притискаємо лопаткою, щоб утворилася гладка поверхня. І цю поверхню знову промазуємо майонезним шаром. Дуже багато майонезу тут не потрібно.
Далі укладаємо шар з подрібнених яєць (їх або дрібно покришити, або натерти на грубій тертці). Поправляємо все, трохи притискаємо. В цьому рецепті білки перемішані з жовтками, а в інших рецептах їх можуть укладати окремими шарами – на смак страви це ніяк не впливає.
І знову рівномірно покриваємо цей шар майонезом. За бажанням, кожен з них можна злегка присолити та поперчити – це вже на ваш розсуд.
Настала черга тертої моркви. Дивимося, щоб нічого зайвого не посипалося, при необхідності притискаємо інгредієнт лопаткою або ложкою. І знову укладаємо шар з майонезу.
Нарешті дійшли до фіналу – буряка. Покриваємо все тертим буряком, потім розподіляємо зверху залишки майонезу. Готовий салат відправляємо на кілька годин в холодильник – хай гарненько просякне. Смачного!