Багато людей задається питанням, з якого віку найкраще починати вчити дитину англійської мови. З одного боку, раннє навчання здається запорукою хороших результатів, з іншого боку, батьки сумніваються, чи не є це занадто великим тягарем для малюка.

Чи засвоюють діти мову легше, ніж дорослі?

Дослідження Гарвардського університету підтверджують, що перші три роки життя надзвичайно важливі, майже вирішальні в житті дитини. Це коли формуються навички мислення, навчання, запам’ятовування та об’єднання фактів. Творчість, критичне мислення та розумова гнучкість важливі для засвоєння всіх навичок, необхідних дитині для виживання в навколишньому світі. З цієї причини англійська онлайн з Friends Club у дітей 5-7 років жодним чином не обтяжує їх. Малюки насправді вивчають мову природним чином, точно так само, як свою рідну мову. Це не має нічого спільного з вивченням граматичних структур чи вивченням слова напам'ять, як це буває у дорослих.

Чому ви не повинні ставити занадто високі вимоги до дітей?

Маленькі діти вивчають англійську мову не так, як дорослі, і їх результати відрізняються. Більшість дітей молодшого віку не можуть складати складні послідовні твердження рідною мовою, тому не сподівайтесь, що ваш дошкільник зможе робити це іноземною мовою. Потрібно пам’ятати, що діти майже весь час оточені рідною мовою - вдома, у дитячому садку, на подвір’ї, у магазині тощо. Англійська мова в дитячому садку зазвичай займає лише кілька годин на тиждень, тому відсоток впливу іноземної мови набагато нижчий, ніж у випадку з рідною.

Однак найголовніше - це те, що малюки навчаються через гру. Щоб навчання було ефективним, воно повинно приносити їм радість, використовувати їх природний інтерес до світу та бажання пізнавати нові речі. Постановка занадто високих вимог може призвести до ситуації, коли дитина пов'язує англійську мову з чимось неприємним і під час занять переживає стрес, що суттєво знижує здатність здобувати нові знання.

Як діти вивчають мову - дослідження

Для малюків найважливішим є контакт із розмовною мовою, пов’язаний із контактом з іншою людиною в сенсі безпеки та у зрозумілому для дитини контексті. На практиці це означає, що мати або вчитель, з якими ваша дитина почувається комфортно, розмовляють з дитиною про те, що вона розуміє і відповідає умовам ефективного занурення в мову. Що важливо, діти навчаються шістьма різними способами. Перш за все, за допомогою органів чуття: зору, нюху, смаку, слуху та дотику.