Щоб живіт після пологів швидко усунувся, потрібні скорочення матки. Посилити їх можна природним чином внаслідок грудного вигодовування. Молоді мами помічають біль, схожий на менструальний або як при переймах, під час прикладання новонародженого до грудей – це і є необхідні скорочення. Але що робити тим, хто з якихось причин не годує дитину груддю? Як накачати прес після пологів та повернути животу привабливу, пружну форму?

Природне вигодовування не завжди можливо за медичними показаннями або бажанням жінки. Буває так, що мати не хоче годувати дитину – і це її природне право. В такому випадку, якщо є показання, лікар призначає внутрішньом'язові ін'єкції гормону окситоцину – саме він виробляється при годуванні та сприяє скороченню матки.

Як правильно качати прес після народження дитини

Прискорити процес відновлення допомагає й поверхневий масаж живота, він також прискорює скорочення. В окремих випадках лікарі рекомендують фізіотерапію, коли обсяги матки не нормалізуються протягом декількох днів.

Чи можна качати прес після пологів?

Жінка не повинна відмовлятися від активності, але краще, якщо вона буде помірною. Під час вагітності та пологів в організмі жінки відбувається багато змін. Одна з них – в тканинах черевної порожнини. Під час виношування дитини живіт значно збільшується в об'ємі, і під внутрішнім тиском розтягуються прямі м'язи живота.

Іноді після пологів розбіжність прямих м'язів щодо центру живота може перевищувати 2 см, і тоді мова йде про діастаз. Через 3-4 тижні після появи малюка на світ поступово потрібно відновлювати тонус м'язів живота (не раніше: потрібно дати можливість органам малого таза прийти в нормальний тонус і «стати на місце» після пологів).

Вправи з накачування преса важливі не тільки для красивої фігури, але й для органів черевної порожнини, малого таза та навіть хребта. Ми пропонуємо безпечний і ефективний комплекс вправ, спрямований на розв’язання цієї проблеми.

Майте на увазі, що найкращий ефект від вправ буде тільки в випадку виконання цих вправ 2-3 рази на день. Не лякайтеся: весь комплекс займе всього 10 хвилин вашого часу.

Вправа 1

Вихідне положення: сидячи з прямою спиною, грудна клітка і живіт розслаблені. Виконання:

  • прикрийте очі, розслабте шию, плечі, живіт, грудну клітку;
  • спрямуйте увагу на область живота;
  • на видиху потужно підтягніть його до попереку, як ніби виштовхуючи з себе повітря;
  • на вдиху розслабте, відчуйте, як діафрагма розслаблюється й легкі самі по собі набирають повітря.

Дихальна вправа для преса після пологів

Зробіть 6-24 повторів. Відбудова: зберігайте грудну клітку розслабленої, живіт працює, як насос. На видиху їм ви прагнете виштовхнути воду, на вдиху вода неначе знову наповнює живіт. Швидкими мають бути тільки видихи. Вдихи повільні.

Вправа 2

Вихідне положення: стоячи навкарачки. Виконання:

  • на видиху прогніть спину, виштовхнувши центр грудного відділу якомога вище;
  • таз проверніть всередину, направляючи лобкову кістку якомога ближче до чола;
  • живіт під час цього руху втягніть в себе;
  • зробіть затримку дихання і залишайтеся в цьому положенні 5 секунд;
  • на вдиху максимально розслабтеся, випряміть спину і розслабте в живіт.

Зробіть 15 таких повторень. Відбудова: на видиху намагайтесь втягнути живіт від боків до центру та всередину. Вигніть спину, як дика кішка, і втягніть живіт.

Вправа 3

Вихідне положення: лежачи на спині. Ноги зігнуті в колінах, стопи поставте на ширині таза якомога ближче до корпусу. Руки вільно лежать уздовж корпусу. Виконання:

  • на вдиху штовхайте коліна вперед і підніміть над підлогою таз і корпус;
  • стисніть м'язи тазового дна: м'язи промежини, сідниць, низ живота;
  • після вдиху затримайте дихання на 5 секунд, утримуючи напруженими м'язи тазового дня;
  • на вдиху розслабтеся й від плечей м'якою хвилею опустіться на підлогу.

Ефективна вправа для м'язів преса після пологів

Зробіть 15 таких повторень. Відбудова: плавно піднімайте й опускайте спину. На вдиху хвиля підйому має плавно слідувати хребець за хребцем від таза вгору до плечей, на видиху – від плечей до таза. Піднімайте стегна хвилею.

Вправа 4

Вихідне положення: лежачи на спині, пальці скріпіть у замок і помістіть під потилицю, ноги прямі в колінах, лежать на підлозі. Виконання:

  • на видиху підніміть ліву ногу над підлогою, зігніть ноги в колінах;
  • підніміть над підлогою правий лікоть – рух, ніби ви прагнете їх з'єднати;
  • на вдиху опуститеся на підлогу й на видиху повторіть рух в інший бік.

Зробіть по 6 рухів в кожну зі сторін. Відбудова: при підйомі намагайтеся більше скручуватися, включаючи бічні м'язи живота. Слідкуйте, щоб від статі підводилися тільки лопатки.

Тільки не напружуйте надмірно живіт, бо після пологів усі вправи треба виконувати дуже уважно, виключаючи перенапруження.