Багато користувачів мережі Інтернет не хочуть читати текст. Формат відео набагато простіший для сприйняття. Клацаєш на червоний трикутничок і дивишся собі в екран. Інформації отримуєш стільки ж, тільки швидше й легше. Дуже часто людина вже в пошуковому запиті шукає саме відеоролик на потрібну їй тематику. І, звичайно ж, потрапляє на Youtube.
Якщо ви не хочете, щоб ця частина користувачів відвалилася від загального трафіку, який ви отримуєте з Інтернету, тоді відеоблог треба розкручувати та просувати. Хочете дізнатись, як розкрутити ютуб канал? Розкрутка на Youtube будується, в першу чергу, на класичних прийомах SMM-маркетингу. Розповімо про них докладніше.
Контент – всьому голова
Якісне наповнення блогу – це основа основ SMM. Контент повинен бути:
- регулярним. Інформаційне поле змінюється вже не кожен день, а кілька разів за добу. Якщо ви не готові періодично публікувати нові записи, а збираєтеся робити це раз від разу – про популярність відеоблогу можна забути. Як часто потрібно заливати нові відео? Залежить від ваших технічних можливостей. Досвідчені влогери радять робити це два-три рази на тиждень. Насправді це дуже багато. Записати та змонтувати хороший відеоролик – це вам не котика у «ВКонтакте» запостити. Тому для початку цілком прийнятна цифра – 1 відео на тиждень;
- корисним. Як оцінити користь, яку людина отримає від перегляду відео? Та дуже просто: з нього кожен глядач повинен отримувати відповіді на конкретні питання. Тому спочатку визначитеся, на яку цільову аудиторію ви розраховуєте. Якщо у вас інтернет-магазин – публікуйте огляди новинок каталогу, інформацію про акції та знижки, новини виробників, порівняння товарів різних брендів. Якщо займаєтеся маркетингом і просуванням – викладайте відеокейси та інтерв'ю успішних бізнесменів, відеоуроки, розкривайте в відео корисні фішки та секрети;
- якісним. Знімати відеоролики на телефон – дурний тон. Тільки професійна камера, кваліфіковане знімання та монтаж. До 50% користувачів закриють ролик через кілька секунд, побачивши зображення з заваленим горизонтом, зроблене на вебку. Відразу скажемо – на хороший ролик потрібні гроші. Розкид цін великий – від 500 до 2500 гривень в середньому. Тому відразу закладайте в рекламний бюджет ці витрати;
- цікавим і оригінальним. Знімати стандартні відео на заїжджені теми – так собі ідея.
Вибирайте теми, інформації по яким поки небагато, а пошукових запитів досить для залучення трафіку. Якщо таких тем немає – подавайте інформацію так, щоб глядачеві було цікаво дивитися.
Просування каналу на Youtube
Поки що про ваш канал толком ніхто не знає, тому його потрібно почати розкручувати. Це робиться в кілька етапів. Розглянемо їх:
- Оптимізація відео. Для того, щоб ролики краще знаходились пошуковими системами й внутрішнім пошуком самого Youtube, вони повинні бути правильно оформлені. Почнемо з назви запису. Вона повинна бути інформативною, зрозумілою та містити ключові запити – теги. Те ж саме з описом ролику. У нього теж треба включити метаінформацію. Але не переборщіть з ключовими словами. Якщо напхати в опис занадто багато тегів, ваша відеозапис не потраплятиме в списки схожих роликів Youtube. А це дуже важливо: дуже часто користувачі натикаються на запис при перегляді аналогічних всередині YT. Поставите однакові ключові слова в усі записи – і схожими на ролики будуть тільки ваші власні.
- Заклик до дії – Call to action. Навіть топові блогери не гребують звернутися до глядачів з проханням поставити лайк і підписатися на канал. А також повідомити про інші свої сайти та акаунти в соцмережах. Правда, тут важливо мотивувати людину. Не просто «Підпишіться на наш канал», а «Підписуйтесь, тисніть сердечко та першими дізнавайтеся свіжу інформацію про знижки, розпродажі та спеціальні пропозиції».
- Розповідайте про канал на інших своїх ресурсах. Посилання на ваш Youtube повинні бути всюди: на офіційному сайті, у групах соцмереж: ВКонтакте, Facebook і Instagram – всюди, де тільки можна. Якщо у вас не один, а кілька каналів на Youtube, робіть перелінковку один на одного. Крім того, на всіх перерахованих сайтах потрібно публікувати ролики з каналу на Youtube. Знову ж із закликом до дії та залучування формату: «Ще більше корисних відео з тематики ви зможете подивитися на нашому Youtube-каналі».
- Обмінюйтеся посиланнями з іншими блогерами. Звичайно, просити крутого влогера згадати ваш канал у себе в відео нерозумно. Звертайтеся з цим пропозиціям до влогерів вашої «вагової категорії». Тобто повинні приблизно збігатися кількість підписників і цільова аудиторія каналів. В цьому випадку вам не відмовлять – ніхто не буде нехтувати безкоштовним піаром.
- Реклама на розкручених ресурсах або у лідерів думок. Якщо топові влогери безкоштовно нічого робити не будуть, то за гроші – цілком. Щоправда, реклама у них коштує недешево. Кількість їх аудиторії дуже велика і може доходити до 1,2 мільйона. Головне тут – потрапити в цільову аудиторію.
- Контекстна реклама в пошукових системах Яндекс і Google. Для того щоб замовити таку, необхідно звернутися до фахівця або в маркетингове агентство. В результаті посилання на канал з'являться на перших місцях в результатах пошукової видачі.
- Реклама на самому «Ютубі». Таких варіантів декілька. Це можуть бути короткі рекламні паузи всередині роликів, заставки на головній сторінці або реклама на початку відеозапису. Є можливість прицілювання – так реклама потрапить в вашу ЦА і спрацює ефективніше.
Наостанок дамо ще кілька порад щодо ведення та ефективного просування Youtube-каналу:
- Проводьте прямі трансляції. Це хороший спосіб підвищити інтерес старих глядачів і залучити нових. Підписники отримують повідомлення про початок Life-передачі та приєднуються до подій «тут і зараз»;
- Просувайтеся в соціальних мережах. Можна вибудувати партнерські відносини з пабліками, де «сидить» ваша цільова аудиторія, щоб вони розміщували відео разом із посиланням на ваш канал. Зрозуміло, що групи, які мають від 100 000 аудиторії, візьмуть за це гроші, а невеликі спільноти обмежаться взаємними репостами та розміщенням посилань;
- Переоптимізуйте ролики. Інтерес до старих записів досить реально підвищити. Для цього можна змінити назву, підправити опис або заставку;
- Аналізуйте канали конкурентів. Подивіться, які відеозаписи з вашої тематики знаходяться в топі пошуку. Вивчіть, як вони оформлені, як відзнятий і змонтований матеріал, що написано в описі. І сміливо застосовуйте ці прийоми в інших своїх роликах.
І остання порада. Головне в рекламі – вона повинна покривати вкладені кошти. Якщо канал обходиться в копієчку, а прибутку не приносить, це означає, що з ним щось з ним не так.
Завжди відстежуйте ефективність за допомогою наскрізної аналітики, корегуйте матеріал і тоді ваш канал даватиме відчутну вигоду. Удачі в просуванні!