Кисломолочні бактерії йогурту дружні бактеріям людського організму і допомагають роботі шлунково-кишкового тракту, стимулюють обмін речовин. Домашній йогурт, виготовлений за допомогою закваски Good Food, засвоюється краще молока, тому що йогуртові бактерії в процесі сквашування ферментують лактозу. Завдяки цьому область застосування кисломолочного продукту дуже широка, особливо гарні йогурти для людей з алергічними проявами до молочного білку і з непереносимістю лактози.
Суть приготування корисного напою надзвичайно проста: в підготовлене молоко вноситься закваска для йогурту. Найважливіше в процесі сквашування протягом 8-12 годин забезпечити продукту оптимальну температуру - до 42 С максимум, більш високі температури вбивають корисні мікроорганізми. Для завершення ферментації і досягнення характерною густоти йогурт після сквашування рекомендується відправити в холодильник.
Вибір закваски - основа якості майбутнього йогурту
Для сквашування йогурту краще використовувати сухі закваски для домашніх йогуртів, такі як закваска наріне. Саме така закваска включає найважливіші і корисні бактерії, а саме, Lactobacillus bulgaricus і Streptococcus thermophilus. Щоб приготувати свіжий і смачний кисломолочний напій, важливо добре розчинити закваску в невеликої частини теплого молока до однорідності, після чого отриману суміш необхідно розвести в іншому молоці. Для приготування наступних порцій можна використовувати отриманий натуральний домашній йогурт. Існує думка, що таким чином можна готувати продукт до десяти разів! З огляду на питання асептики і складу закваски, яка при кожному наступному приготуванні буде втрачати корисні властивості, цей варіант до використання вкрай не рекомендується.
На сьогоднішній день область використання кисломолочних заквасок не обмежується тільки приготуванням йогуртів, існує великий вибір заквасочних культур для сквашування сметани, сиру, грецького йогурту і т.д.
Йогуртові бактерії в заквасці для домашнього йогурту
У історії створення та використання в їжу йогурту досить глибоке коріння, які «ростуть» з Болгарії, країни, де вперше були ретельно вивчені йогуртові бактерії - болгарська паличка і термофільний стрептокок. Дивним відкриттям свого часу порадував людство відомий вчений І.І. Мечников, який вивчаючи питання старіння та довголіття, досліджував 36 країн, включаючи Болгарію, і встановив, що в останній проживає максимальна кількість людей, які досягли столітнього рубежу. Цю особливість біолог після тривалих досліджень пов'язав з тим, що щоденний раціон місцевих жителів не обходиться без домашнього «болгарського кислого молока» (так називали болгари йогурт).