Більшість жінок, дізнавшись про свою вагітність, починають хвилюватись через надмірну вагу, яку вони можуть набрати, та цікавляться, який же раціон не зашкодить дитині й не призведе до втрати фігури. Як організувати своє харчування й скоригувати раціон у цей період?

Дієта чи правильне харчування

Можливо, ваша мама чи «добрі» порадниці старшого віку рекомендують «їсти за двох». А в інтернеті ви зустрічали безліч статей, де розписане харчування практично по тижнях вагітності із переліком продуктів, необхідних на відповідних термінах. Але не потрібно силувати себе. Більшість лікарів вважають, що майже 80% вагітних, навіть попри буквальне слідування рекомендаціям, набирають зайву вагу й мають проблеми із недостатністю магнію, заліза та кальцію.

Все, що вам потрібно, це узгодити свої «хочу» із «потрібно», не переїдати, вживати свіжі овочі та фруктів, пити більше води, несолодкий чай або трав’яні збори, попередньо порадившись із лікарем.

А ще важливо обирати спеціальний зручний одяг для вагітних який ніде не перетискає і не приносить шкоди здоров’ю мами і малюка.

Мікроелементи для здорового розвитку дитини

Найбільше в цей період вам потрібні любов, турбота та підтримка близьких. Якщо захотілось чогось «забороненого» не потрібно відчувати провину. Але пам’ятайте, що найважливішими мікроелементами для правильного розвитку вашого малюка є:

  • Фолієва кислота. Міститься у бананах, помідорах, яєчних жовтках, броколі, шпинаті.
  • Залізо. Включайте у свій раціон м’ясо, печінку, бобові, горіхи, гречку та вівсянку.
  • Кальцій. Найбільше знаходиться у молочних продуктах, твердих сирах, капусті, зелені.
  • Йод. Найкраще використовувати для приготування їжі йодовану сіль, вживати морську капусту, білу морську рибу, морепродукти, волоські горіхи.

Якщо жінка буде слідувати цим правилам, вона покращить свій зовнішній та внутрішній стан. І це гарна нагода придбати собі джинси у магазині https://babylight.com.ua/dzhinsy/ua/

Продукти під забороною

Вся діяльність жіночого організму в цей період змінюється, знижуються його захисні функції, послаблюється імунітет. Тому слід відмовитись від небезпечних продуктів та дотримуватись правил гігієни під час приготування їжі.

Слід дотримуватись таких правил харчування

  • Відмовтесь від вживання сирого молока. Обов’язково кип’ятіть його.
  • Уникайте жирної риби: тунця, щуки, палтуса. Вона часто містить важкі метали. Також відмовтесь від сирих та напівсирих морепродуктів, копченої та маринованої риби.
  • Виключіть зі свого раціону сирокопчені, копчені та сиров’ялені ковбаси, м’ясні делікатеси.
  • Відмовтесь від варених яєць і яєчні із рідким жовтком, а також від продуктів, які містять сирі яйця.
  • Немає сенсу нагадувати, що алкоголь дуже шкідливий для маляти та майбутньої мами. Також слід уникати газованих солодких напоїв та свіжо вижатих соків, які приготували не ви самі.

Зазначимо, що нормальною прибавкою ваги за час вагітності вважається 10-12 кг. Саме стільки набирає жінка при контрольованому правильному харчуванні.

Стаття написана інтернет магазином для вагітних у Львові: https://babylight.com.ua/odyah-dlya-vahitnykh-lviv