Які існують критерії при виборі гравірувального верстата для каменю? Які недоліки і переваги має ударно-гравірувальний верстат з каменю перед лазерним? Фахівці розділяють два критерії щодо вибору гравірувального верстата по каменю:
Вид верстата: лазерний гравірувальний верстат або ударно-гравірувальний. Лазерний верстат по каменю наносить зображення на поверхню лазерним променем, в той час як ударно-гравірувальний верстат наносить зображення контактним механічним способом.
Гравірувальні станки можна придбати досить недорого.
Робоча зона верстата: потрібно заздалегідь визначитися з камінням якого розміру ви плануєте працювати. Серед сучасних верстатів розрізняють моделі з зоною 50×60 см, 30×40 см, 60×120 см. верстат встановлюється або на камінь або стаціонарно, а камені підвозять до нього на візку.
Особливості ударно-гравірувального верстата
Важнливою перевагою ударно-гравірувального верстата по каменю компаніі Алмаз є значно більша глибина гравірування, на відміну від лазерної.
Специфіка роботи з такою технікою полягає у тому, що неможливо запечатати камінь по краях, тому потрібно буде залишати поля від краю каменя.
Швидкість гравіювання не дуже висока. Це пов'язано з обмеженням роботи ударного механізму.
Не забувайте, що окремим складовим верстата час від часу потрібна заміна, наприклад, голок, упорів, ламп датчиків.
Висока вартість гравірувальною голки, а також необхідність міняти після кожних 10-150 замовлень.
У чому переваги лазерного верстата?
Переваги лазерного гравірувального верстата по каменю:
- Можливість запечатувати камені з краями, завдяки безконтактного способу нанесення зображення.
- Висока швидкість роботи.
- Відсутність механічного контакту під час гравіювання.
- Зображення на камені виходять більш реалістичними і якісними.
- Широка область застосування, наприклад з допомогою цього верстата можна наносити зображення на дерево, шкіру, тканини, скло, що значно збільшує дохід компанії.
Недоліки лазерного верстата:
Менш глибока гравірування, порівняно з ударно-гравірувальними верстатом.
Те, який верстат ви виберете – повністю залежить від вас, від ваших вимог до швидкості, собівартості і якості гравіювання. Точно можна сказати одне – обидва верстата справляються зі своїм завданням на відмінно.
Конструкція верстата складається з алюмінієвих профілів, спеціалізованих приводів двох різних типів, самої голки, двох осей для переміщення каретки, електромагніту потрібної сили і сучасного ЧПУ, що відповідає за точність гравіювання.
Велике значення в конструкції і в процесі роботи виконує голка з алмазним наконечником, яка власне і завдає гравіювання на камінь, з параметрами, заданими ЧПУ.