Як одне дерево впливає на навколишнє середовище?

Дерева живуть довше за всіх організмів на Землі. Одне доросле дерево виробляє близько 120 кілограм кисню на рік, тобто майже 100 кубічних метрів. Цього достатньо для сім'ї з трьох осіб на протязі того ж року. Воно зможе поглинути стільки вуглецю, скільки виділяє двигун автомобіля протягом декількох тисяч кілометрів. За все життя дерево переробляє понад тонну вуглекислого газу.

Тополя - користі більше, ніж шкоди

Багато людей під час цвітіння тополі страждають від алергії, але тим не менше це дерево - лідер фотосинтезу. Крім кисню тополя виділяє ароматичні масла і велику кількість фітонцидів. Це леткі речовини, які вбивають всі хвороботворні організми. Це не дерево, а справжній природний фільтр міста! Одна тополя з травня по вересень поглинає більше 40 кілограмів вуглекислого газу, дуб - 28 кг, для липи цей показник дорівнює 16 кг, сосна зменшує кількість вуглекислоти в повітрі лише на 10 кілограмів, а ялина - на 6 кг. Крім того тополине листя приглушує шум і зволожує повітря в 10 разів краще, ніж ялина.

Спілкування дерев

Деякі дерева можуть «спілкуватися» один з одним. Наприклад, коли на іву нападають гусениці, вони випускають хімічну речовину, яка повідомляє найближчим івам про небезпеку. Їх сусіди реагують і викидають більше таніну в листя, що ускладнює комахам травлення.

Життя дерев в цифрах

  • В місті з високою щільністю населення життя може тривати близько 8 років.

  • Дерева отримують приблизно 90% їх харчування з атмосфери, і лише 10% з грунту.

  • На всій планеті на кожну людину припадає всього 61 дерево.

  • За один сонячний день 1 гектар лісу поглинає з повітря 120-280 кг вуглекислого газу і виділяє 180-200 кг кисню.

  • Один гектар хвойних дерев затримує за рік 40 тонн пилу, а листяних - 100 тонн.

Ці цифри стимулюють зробити свій внесок у поліпшення нашої країни і світу в цілому. А зробити це просто - посадити дерево. Саджанці можна придбати на сайті greensad.ua і навесні провести висадку.

Найзнаменитіші дерева

Дерева покривають майже 30% земної поверхні. Серед мільярдів з них, є такі що заслуговують на особливу увагу.

Баобаб в Південній Африці, зі стовбуром 45 метрів в обхваті. Баобаб ще називають «перевернуте дерево», так як виглядає він ніби росте корінням вгору. Хоча у нього немає річних кілець, радіовуглецевий аналіз показує, що деякі з них живуть протягом багатьох тисяч років.

Шрі Маха Бодхі - дерево росте на руїнах буддійського Махабодхи, де вважається, що Будда отримав просвітлення і стояв перед ним без руху на цілий тиждень на знак подяки більш ніж 2500 років тому.

Каплиця-дуб на півночі Франції - після удару блискавки в 1669 році французькі архітектори побудували всередині нього церкву з крученими сходами і двома окремими кімнатами.

Секвойя General Sherman - найбільший з нині живих організмів планети. Його висота складає 83,8 м, об'єм 1487 m³, маса 2000 тонн. Зростає в Каліфорнії в Національному парку секвой.